خبرگزاری کار ایران

| 17:04   
کد خبر : ۱۳۹۶۰۵۸

6 دلیل برای تحصیل در کانادا

تحصیل در کشورهای خارجی یک آرزو برای دانشجویان جوان در سرتاسر جهان است. بسیاری از کشورها فرصت‌ها و دوره‌هایی برای دانشجویان باانگیزه در رشته‌های مختلف فراهم می‌کنند. انتخاب دانشگاه یا کالج مناسب و همچنین انتخاب کشور مناسب برای تحصیلات عالی از اهمیت بالایی برخوردار است.

6 دلیل برای تحصیل در کانادا

کانادا به عنوان یکی از برترین کشورهای جهان شناخته می‌شود و در حال حاضر به عنوان یکی از مکان‌ها با کیفیت زندگی برتر در جهان شناخته می‌شود. با انتخاب تحصیل در کانادا، شما می‌توانید از آموزش بین‌المللی با کیفیتی برخوردار شده و از تجربه آموزشی با معلمان و دانشمندان برجسته جهان بهره‌ برید. در این مقاله با 6 دلیل برای تحصیل در کشور کانادا و بهترین مجموعه برای دریافت ویزای تحصیلی کانادا آشنا می‌شوید.

چرا تحصیل در کانادا؟

با توجه به اطلاعات موجود، واضح است که کانادا یکی از مقاصد مورد علاقه دانشجویان بین‌المللی برای ادامه تحصیلات عالی خود در خارج از کشور است؛ اما دلیل دقیق این محبوبیت چیست؟

تحصیل در کانادا برای دانشجویان بین‌المللی دارای مزایای فراوانی است. انتخاب بین تحصیل در یک شهر بزرگ یا در یک محیط کوچک و دوستانه می‌تواند تجربه‌ای متمایز ایجاد کند که تاثیر مهمی بر زندگی و آینده شخصی شما در کانادا در آینده خواهد داشت. این انتخاب ممکن است به شما کمک کند تا فرصت‌های شغلی مناسبی پیدا کنید و آینده شغلی بهتری در دست داشته باشید.

این کشور با تنوع فرهنگی خود و محیط طبیعی پاک، کیفیت بالای زندگی را در اختیار دانشجویان قرار می‌دهد. برای چندین دهه، دولت کانادا دانشجویان بین‌المللی از سراسر جهان را پذیرا بوده است و تحصیل در این کشور به عنوان یکی از بهترین گزینه‌ها برای دانشجویان بین‌المللی شناخته می‌شود. در این بخش به مزایای اصلی تحصیل در کشور کانادا برای دانشجویان بین‌المللی پرداخته خواهد شد.

1- کیفیت آموزش بسیار بالا 

کانادا به دلیل استانداردهای بسیار بالا در حوزه تحصیلات، از مرحله پیش‌دبستانی گرفته تا دبیرستان، کالج و دانشگاه، به عنوان یکی از بهترین کشورها در دنیا شناخته می‌شود. کیفیت آموزش با شهریه‌های معقول و مناسب، این کشور را به یک مقصد عالی برای دانشجویان بین‌المللی برای تحصیلات عالی تبدیل کرده است. در سال ۲۰۲۱، 26 دانشگاه‌ کانادایی در رتبه‌بندی جهانی QS جای گرفتند.

دانشگاه‌ها و کالج‌های کانادا در رشته‌های مختلف از جمله مهندسی، میکروبیولوژی، مخابرات، علوم محیطی، کشاورزی و سایر زمینه‌ها دوره‌های گسترده‌ای ارائه می‌دهند. مدارک تحصیلی که در این کشور به دست می‌آیند، با مدارک معتبر اخذشده در ایالات متحده آمریکا و سایر کشورهای پیشرو قابل مقایسه هستند. این واقعیت نشان‌دهنده اهمیت آموزش در کاناداست.

2- زندگی خوب و باکیفیت

کانادا به دانشجویان بین‌المللی از کشورهای درحال‌توسعه و دارای ویزای تحصیلی کانادا، فرصتی مناسب برای تجربه سبک زندگی بی‌نظیر و ارتقاء استاندارد زندگی ارائه می‌دهد. هزینه‌های تحصیل در کانادا به عنوان یکی از پایین‌ترین هزینه‌های تحصیل در کشورهای انگلیسی زبان شناخته می‌شود. برای داشتن تصویر دقیق‌تر از هزینه‌های برنامه‌های تحصیلی و هزینه‌های زندگی در شهرهای مختلف، می‌توانید بودجه خود را مورد بررسی قرار دهید و برنامه‌ای منطبق با آن انتخاب کنید.

اگر به دنبال زندگی در یک کشور پیشرفته و با کیفیت هستید، کانادا یکی از بهترین گزینه‌هاست. کانادایی‌ها و دانشجوهای بین‌المللی در این کشور از استاندارد زندگی بالایی بهره‌مندند و این کشور به عنوان یکی از بهترین مکان‌ها برای زندگی و کار شناخته می‌شود. کانادا از نظر کیفیت زندگی در رتبه اول جهان قرار دارد و همچنین 4 شهر از جمله بهترین شهرهای دانشجویی جهان در کاناداست.

3- هزینه‌های کم

با توجه به اطلاعات ارائه‌شده که نشان‌دهنده ارائه بهترین آموزش و استاندارد زندگی در کاناداست، می‌توان گفت زندگی در این کشور نسبت به دیگر کشورهای انگلیسی زبان با تجربیات مشابه، بسیار مقرون‌به‌صرفه است. هزینه‌های زندگی در کانادا نسبت به سایر کشورها به طور قابل‌توجهی کم‌تر است و این امکان را به دانشجویان می‌دهد تا تجربه‌های متنوعی را در زمینه تجملات و سبک زندگی داشته باشند، بدون اینکه به خاطر هزینه‌های بالا نگرانی داشته باشند.

کانادا به دلیل کیفیت برتر آموزش و شرایط زندگی مقرون‌به‌صرفه خود، به عنوان یک مقصد محبوب برای مهاجرت دانشجویان انتخاب می‌شود. دانشگاه‌های کانادا هزینه‌های کم‌تری نسبت به دیگر کشورهای پیشرفته دارند و این امر باعث مهاجرت جمعیت زیادی از دانشجویان به کانادا شده است.

4- وجود فرصت‌های شغلی متنوع 

در کانادا، دانشجویان آینده‌نگر، فرصت‌های فراوانی برای شغل‌یابی پس از فارغ‌التحصیلی دارند. این کشور دارای شرکت‌های تجاری و اداری بسیاری است که پیشنهادات شغلی با درآمد بالا و جذاب دارند. این امکان به دانشجویان بین‌المللی ارائه می‌شود تا زندگی خود را بهتر کنند. همچنین، مجوز تحصیلات تکمیلی (PGWP) به دانشجویان بین‌المللی این اجازه را می‌دهد که بعد از فارغ‌التحصیلی تا سه سال در کانادا بمانند و به کار بپردازند. بعد از یک سال کار در کانادا، دانشجویان بین‌المللی برای درخواست اقامت دائم نیز واجد شرایط خواهند شد.

طبق قوانین دولتی کانادا، دانشجویان بین‌المللی این امکان را دارند که در طول دوره‌ تحصیلی خود از فرصت‌های کاری پاره‌وقت بهره‌ ببرند. ویزای تحصیلی کانادا به دانشجویان بین‌المللی اجازه می‌دهد که در حین تحصیل تا حداکثر 20 ساعت در هفته مشغول به کار شوند، بدون نیاز به درخواست مجوز کار، همچنین آن‌ها مجاز به کار تمام وقت در دوره‌های تعطیلات ترم و تعطیلات تابستانی هم هستند.

فارغ‌التحصیلان از دانشگاه‌های کانادا از فرصت‌های شغلی بسیار مطلوبی برخوردارند. بر اساس آمارها، تقریبا 90 درصد از فارغ‌التحصیلان کانادایی توانسته‌اند در عرض 6 ماه پس از فارغ‌التحصیلی به شغل مرتبط خود برسند. این اتفاق به دلیل افزایش فعالیت‌های شرکت‌ها و ایجاد شعب جدید در کانادا که به تبع آن فرصت‌های شغلی نیز افزایش یافته است، رخ می‌دهد. این از مزایای اساسی تحصیل در کاناداست.

5- به دانشجویان بین‌المللی، بورسیه داده می‌شود

علاوه بر هزینه‌های کم و‌ مقرون‌به‌صرفه برای ویزای تحصیلی در کانادا، این کشور دارای مجموعه‌ای متنوع از بورسیه‌های تحصیلی است. دانشگاه‌ها و کالج‌های کانادا انواع گوناگونی از بورسیه‌ها را برای دانشجویان بین‌المللی که علاقه‌مند به ادامه تحصیلات عالی هستند، اما امکان پرداخت هزینه‌های مرتبط را ندارند، ارائه می‌دهند.

دانشجویان، بر اساس رشته تحصیلی و علایق شخصی خود، می‌توانند به موسساتی مراجعه کنند که ممکن است بورسیه یا کمک هزینه تحصیلی را برای آن‌ها فراهم کنند. این بورسیه‌ها می‌توانند از منابع مختلفی مانند دولتی، غیردولتی و سازمانی برای دانشجویان بین‌المللی ارائه شوند. علاوه بر این، بورسیه‌ها ممکن است بر اساس عواملی مانند برتری تحصیلی، مهارت‌های زبانی، استعدادهای خاص و نیازهای مالی تخصیص داده شوند.

6- می‌توانید اقامت دائم دریافت کنید

با توجه به آب و هوای بسیار خوب، سیاست‌های مهاجرت مطلوب، استانداردهای زندگی بالا و دیگر مزایای زندگی و تحصیل در کانادا، این کشور به عنوان یک رویای واقعی برای بسیاری از افراد شناخته می‌شود. یکی از مهم‌ترین مزایایی که کانادا به دانشجویان بین‌المللی ارائه می‌دهد، فرصت اقامت دائم پس از فارغ‌التحصیلی است. جامعه دانشجویی در کانادا بسیار متنوع، گسترده و پویاست. در اینجا شما می‌توانید دانشجویان بین‌المللی زیادی از سرتاسر جهان را مشاهده کنید که در کانادا تحصیل می‌کنند و از تعامل و یادگیری فرهنگ‌ها و تجارب مختلف جهانی بهره‌مند می‌شوند.

مهاجرت به کانادا با موسسه مهاجرتی دکتر مهرآیین مخبری

در صورتی که قصد مهاجرت به کشور کانادا را دارید و به دنبال آسان‌ترین و سریع‌ترین راه هستید، باید به موسسه مهاجرتی دکتر مهرآیین مخبری مراجعه کنید. دکتر مهرآیین مخبری در امر اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی، متخصص است و در کوتاه‌ترین زمان ممکن می‌تواند ویزای تحصیلی کانادا را برای شما دریافت کند. برای دریافت مشاوره رایگان از این موسسه کافیست فرم درخواست مشاوره را تکمیل کنید تا در کوتاه‌ترین زمان ممکن با شما تماس گرفته شود.

 

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    پیشنهاد امروز