خبرگزاری کار ایران

| 10:14   
کد خبر : ۱۳۷۶۷۵۹

آیا طلسم سرمایه گذاری خارجی در کیش خواهد شکست؟

مازیار حائری فومنی رئیس گروه صنعتی کاپلا با توجه به سرمایه گذاری این مجموعه در جزیره کیش و راه‌اندازی یک واحد تولیدی جدید، ضمن تأکید بر کارشکنی ها در روند راه اندازی این واحد تولیدی، این جزیره را "سرمایه‌گریز" خواند.

آیا طلسم سرمایه گذاری خارجی در کیش خواهد شکست؟

به گزارش ایلنا، شرکت کاغذ و پلاستیک خلیج فارس کیش سومین عضو گروه صنعتی کاپلا است که با مشارکت 30 درصدی شرکت سرمایه گذاری و توسعه کیش در این جزیره راه اندازی شده است.

حائری با تأکید بر تجربه موفق جذب سرمایه گذاری خارجی این گروه صنعتی در منطقه آزاد انزلی و همچنین عدم سرمایه گذاری خارجی در جزیره کیش طی 3 سال گذشته، شرایط را جهت ورود سرمایه به این جزیره بسیار مناسب ارزیابی کرد اما حضور عده ای سودجو و منفعت طلب در ساختار سازمان منطقه آزاد کیش را مغایر با نصایح رهبری و همچنین نیازهای کنونی مناطق آزاد عنوان کرد و افزود: چهارده ماه سکوت و مماشات کافیست و اگر ورود سرمایه به جزیره باز هم با انواع کارشکنی ها همراه باشد، از دستگاه های نظارتی و امنیتی دعوت به عمل خواهد آمد تا علل اصلی ناکامی کیش در جذب سرمایه گذار خارجی را بررسی کنند.

شایان ذکر است سرمایه گذار روس این گروه صنعتی آمادگی کامل خود را جهت سرمایه گذاری 2 میلیون دلاری در واحد تولیدی جدید این مجموعه اعلام کرده و با دعوت رسمی مدیر عامل شرکت کاغذ و پلاستیک خلیج فارس دهم مرداد ماه وارد این جزیره خواهد شد.

حائری فومنی افزود که آقایان مهندس محمد علی، محمد کاظم، محمد و علی حائری فومنی 35 سال پیش با سرمایه گذاری در زمینه تولید در جزیره کیش مسیری را آغاز نمودند که وظیفه ما ادامه حرکت در این مسیر و رشد و رونق بخشی به تولید است اما متاسفانه شرایط امروز جزیره بسیار بحرانی و خطرناک است. وی ابراز امیدواری کرد که مدیر عامل جدید سازمان منطقه آزاد کیش موضوعات و مسائل این جزیره را به صورت جهادی و انقلابی پیگیری نماید.

در ادامه وی به تلاش های هیئت مدیره شرکت سرمایه گذاری اشاره نمود و اذعان داشت: راه اندازی یک واحد تولیدی با مشارکت بخش خصوصی داخلی، بخش دولتی و بخش خصوصی خارجی موضوعی بی سابقه در کشور است که نشان از آگاهی و مدیریت کم نظیر هیئت مدیره شرکت سرمایه گذاری کیش و به خصوص مدیر عامل این شرکت دارد چرا که این ساختار می تواند الگویی برای دیگر مناطق آزاد در کشور باشد.

وی در پایان افزود حتی با وجود کارشکنی های عده ای، موضوع سرمایه‌گذاری خارجی گروه صنعتی کاپلا در جزیره کیش اتفاق خواهد افتاد و طلسم عدم سرمایه گذاری خارجی در کیش شکسته خواهد شد چرا که دستور مقام معظم رهبری رونق بخشی در تولید است و هرگز اجازه نخواهیم داد که سیاست های کلی نظام مقدس جمهوری اسلامی بازیچه عده ای سودجو و منفعت طلب شود.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    پیشنهاد امروز