کد خبر: 1337635 A

باتری ، عضو حیاتی خودرو شما

باتری ، عضو حیاتی خودرو شما

وقتی صحبت از ماشین می شود، هیچ چیز بدتر از گیرکردن با باتری خالی نیست. همه ما در برهه‌ای از زندگی‌مان در این شرایط بوده‌ایم و مشکل اغلب از این بدتر می‌شود که در وسایل نقلیه مدرن، علائم هشداردهنده کمی وجود دارد یا اصلاً وجود ندارد و احتمالاً 50٪ احتمال دارد که مرگ باتری خودرو در زمان مورد نظر شما رخ دهد.

 درست مانند باتری تلفن همراه یا لپ‌تاپ شما، باتری‌های سرب اسیدی خودرو عمر محدودی دارند و در نهایت توانایی خود را برای نگه داشتن شارژ کافی برای روشن کردن خودرو از دست خواهند داد.  به طور متوسط ​​می توانید انتظار داشته باشید که یک باتری سرب اسیدی حدود ۲ تا ۳ سال دوام بیاورد، اما این بازه زمانی بسته به تعدادی متغیر متفاوت خواهد بود - مانند آب و هوای گرم یا سرد، طول سفر و عملکرد مدار شارژ ماشین شما.

 اما صرف نظر از شرایطی که خودروی شما تحت چه شرایطی قرار دارد، در اینجا نکاتی وجود دارد که می توانید برای کمک به بهترین استفاده از باتری اوربیتال خود در نظر بگیرید.

1. از رانندگی اغلب در سفرهای کوتاه خودداری کنید.

انرژی باتری ماشین شما هر بار که ماشین خود را روشن می کنید مصرف می شود، اما در طول سفر توسط موتور شارژ می شود.  بنابراین اگر شما فقط در مسافت کوتاهی رانندگی می کنید، باتری نمی تواند مقدار برق از دست رفته را دوباره به دست آورد و اگر این روند را روزانه تکرار کنید، ولتاژ باتری به طور پیوسته کاهش می یابد تا زمانی که دیگر نتواند ماشین را روشن کند.

 با رانندگی مکرر و برای مدت طولانی‌تر، قدرت باتری 50 آمپر اوربیتال خود را حفظ کنید و اگر زیاد از ماشین خود استفاده نمی‌کنید، برای کمک به حفظ ولتاژ صحیح، روی شارژر باتری سرمایه‌گذاری کنید.

 2. باتری اوربیتال EFB خود را محکم بسته نگه دارید.

 لرزش می تواند عمر باتری ماشین شما را کاهش دهد، بنابراین ضروری است که همیشه از یک گیره باتری تایید شده استفاده کنید تا مطمئن شوید که همیشه باتری خودرو  شما به درستی نگه داشته می شود.  اگر به طور ایمن بسته نشود، لرزش بیش از حد می تواند به اجزای داخلی باتری شما آسیب برساند و باعث ایجاد اتصال کوتاه و کاهش عمر باتری شود.

 اما این اشتباه را مرتکب نشوید که مهره های گیره باتری را بیش از حد سفت کنید ، زیرا ممکن است به باتری آسیب برساند!  در عوض، به سادگی مهره ها را محکم ببندید تا زمانی که شروع مقاومت را احساس کنید و سپس فقط برای یک نیم دور اضافی ادامه دهید.

 3. توان مصرفی را در هنگام خاموش بودن موتور به حداقل برسانید

 باتری‌های خودرو زمانی که نزدیک به 100 درصد شارژ نگه داشته می‌شوند خوشحال‌تر هستند، بنابراین روشن نگه داشتن چراغ‌های جلو یا چراغ‌های داخلی در زمانی که موتور کار نمی‌کند، یک مشکل بزرگ است.  قبل از خروج از وسیله نقلیه، همیشه مطمئن شوید که همه لوازم جانبی خاموش هستند و در حین دور شدن، دوبار بررسی کنید که چراغ ها خاموش باشند تا از دشارژ شدن باتری جلوگیری کنید.

هر باتری محصول شرکت سپاهان از جمله باتری 60 آمپر اوربیتال یک طول عمر دارد، باتری خودرو در شرایط معمولی حدود 2 تا ۳ سال دوام می آورد،‌ با این حال، برخی از افراد متوجه می شوند که باتری ماشین خود را خیلی زودتر از آن عوض می کنند، در حالی که عمر تقویمی باتری این نبود! راه‌هایی وجود دارد که می‌توانید از مرگ زودتر از موعد باتری سوزوکی خود جلوگیری کنید. در اینجا چند نکته برای افزایش عمر باتری سپاهان شما آورده شده است:

 سواری های کوتاه را محدود کنید.

 سفرهای کوتاه با ماشین باعث می شود باتری ماشین شما به طور کامل شارژ نشود. رانندگی مکرر و طولانی‌تر وسیله نقلیه به حفظ انرژی باتری خودرو کمک می‌کند. به طور متوسط ​​20 دقیقه رانندگی طول می کشد تا انرژی حاصل از راه اندازی یک وسیله نقلیه بازیابی شود.

 مطمئن شوید که باتری 70 آمپر اوربیتال شما محکم بسته شده است.

 مطمئن شوید که باتری خودرو همیشه محکم بسته شده باشد.  این به جلوگیری از لرزش آن کمک می کند که می تواند باعث اتصال کوتاه و آسیب داخلی شود.  به خود یادآوری کنید که به طور مرتب آن را بررسی کنید.

 از استفاده بیش از حد از لوازم جانبی در هنگام بیکاری خودداری کنید. با یک ولت متر بر سلامت باتری که تهیه کرده اید نظارت کنید.

ولتاژ سیستم را با ولت متر نظارت کنید تا سلامت باتری خود را بررسی کنید.  یک باتری سالم باید ولتاژی در حدود 12.7 ولت یا بالاتر داشته باشد. اگر اعداد به زیر ولتاژ ایده آل رسید، باتری خود را توسط کارشناس تست و برسی کنید.

 وسیله نقلیه خود را برای مدت طولانی بدون استفاده رها نکنید.

 باتری های سرب اسید سلول مرطوب استاندارد به طور طبیعی با گذشت زمان شارژ خود را از دست می دهند.  این به عنوان خود تخلیه نامیده می شود.  اگر ماشین شما بیش از یک هفته بدون استفاده در خیابان یا گاراژ می نشیند، یک شارژر هوشمند وصل کنید که به کاهش خطر تخلیه شارژ باتری 74 آمپر اوربیتال خود کمک می کند.

از شارژر قطره ای و سبک قدیمی استفاده نکنید. اگر قصد دارید برای مدت طولانی از وسیله نقلیه خود دور شوید، حداقل یک شارژر یا نگهدارنده هوشمند ضروری است. مطمئن شوید که نوع هوشمند شارژر را تهیه می کنید که وقتی باتری شارژ شده است جریان را قطع می کند، سپس ترمینال منفی را جدا کنید تا تغییرات تخلیه انگلی کاهش یابد.

 از باتری ماشین خود در برابر تغییرات شدید دما محافظت کنید.

 تغییرات شدید دما به دلیل آب و هوا می تواند بر سلامت باتری خودرو شما تأثیر بگذارد.  باتری خود را با کیت های عایق که آن را در ماه های سرد زمستان گرم نگه می دارد محافظت کنید و از پارک کردن خودرو در مقابل گرمای نور خورشید جلوگیری کنید تا در برابر گرما از باتری 100 آمپر اوربیتال محافظت کنید.

پایان رپرتاژ آگهی
باتری اوربیتال باتری 50 آمپر اوربیتال باتری 60 آمپر اوربیتال باتری 70 آمپر اوربیتال باتری 74 آمپر اوربیتال باتری 100 آمپر اوربیتال
نرم افزار موبایل ایلنا
تبلیغات
ارسال نظر