کد خبر: 1311079 A

تکنیک‌های روانشناسی زنان برای رمزگشایی رفتار آنها

به دلیل سوالات مکرر مردان در رابطه با شناخت زنان و رازهای روانشناسی زنان، مشاوران مرکز مشاوره روانشناسی آویژه به بررسی رازهای زنان و رمزگشایی رفتار زنان پرداخته اند.

تکنیک‌های روانشناسی زنان برای رمزگشایی رفتار آنها

زنان چه می خواهند؟ معنی حرف های زنان چیست؟ رمزگشایی رفتار زنان چگونه ممکن است؟ این سوالاتی است که ذهن اکثر مردان را به خود مشغول می کند. اکثر مردان می گویند که درک ذهن یک زن دشوار است و شناخت زنان بسیار دشوارتر از آن! همه افراد، چه زن و چه مرد، نیازها و انتظارات خاصی را از شریک زندگی و همسرشان دارند. برخی از تفاوت های رفتاری و بیولوژیکی مرد و زن باعث می شود که گاهی آنها نتوانند یکدیگر را درک کنند و یا انتظارات و خواسته های همسر را بدون توضیح و بیان کردن، بدانند. خواندن ذهن زنان یا مردان کار غیر ممکنی است. همه افراد باید در رابطه با خواسته ها و انتظاراتی که در ذهن خود دارند با همسرشان صحبت کنند. هیچ کسی در دنیا نمی تواند ذهن افراد را بخواند.

البته طبق روانشناسی و رفتارشناسی زنان و مردان می توان برخی از نیازها و انتظارات زن و مرد را متوجه شد. هنگامی که شما به یک شناخت نسبی در رابطه با رفتارشناسی زنان و رازهای زنان برسید، مسلما بهتر می توانید در موقعیت های مختلف همسر خود را درک کنید. هنگامی که بدانید زنان از مردان چه می خواهند، هدایت روابط بسیار آسان تر خواهد شد و برقراری ارتباط سالم در زندگی مشترک امکان پذیر می شود.

به دلیل سوالات مکرر مردان در رابطه با شناخت زنان و رازهای روانشناسی زنان، مشاوران مرکز مشاوره روانشناسی آویژه به بررسی رازهای زنان و رمزگشایی رفتار زنان پرداخته اند. چگونه حرف دل زنان را رمزگشایی کنیم؟ اگر شما نیز دوست دارید پاسخ این سوال را بفهمید، پس خواندن این مقاله جامع را از دست ندهید. در این مقاله شما را با زبان بدن زنان، رفتار شناسی زنان و آنچه که در ذهن زنان می گذرد آشنا خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

2.

رمز گشایی رفتار و روانشناسی زنان

همانطور که گفته شد، اکثر مردان می گویند که درک ذهن یک زن دشوار است. با این حال، شما با استفاده از رفتار شناسی زنان و روانشناسی زنان می توانید راهی به سمت ذهن زنان و آنچه که در ذهنشان می گذرد، پیدا کنید. همسر شما نیازها و خواسته های خود را دارد، برخی از این نیازها فقط احساس می شوند و در رفتار زنان نمایان هستند. البته شما باید مرد زیرک و باهوشی باشید تا متوجه این رفتارها و نیازهای پشت آن بشوید.

زنان بسیاری از خواسته های خود را در زبان بدن و رفتارشان پنهان می کنند و از به زبان آوردن آن خودداری می کنند. آنها همچنین دوست دارند که شما این دلیل رفتار آنها را درک کرده و واکنش مناسبی به آن بدهید. شما باید برای برقراری ارتباط نزدیک با همسرتان، از روانشناسی زنان و رفتارشناسی زنان آگاهی نسبتا خوبی داشته باشید. در این قسمت ما شما را با آنچه که در ذهن یک زن می گذرد آشنا خواهیم کرد. به شما یاد می دهیم چه واکنش مناسبی در برابر رفتار همسرتان باید داشته باشید.

 

هنگامی که یک خانم خوشحال است، شما نیز خوشحال باشید

طبق تجربیات مشاوره خانواده، هنگامی که زنان خوشحال و شاد هستند دوست دارند که همسرشان نیز شاد و پرهیجان باشد. هنگامی که همسرتان خوشحال است ممکن است توجه و محبت زیادی از خود نشان دهد. گاهی این نوع رفتار زن برای مرد حالت چسبناک، کنترل گر و یا خسته کننده به نظر می رسد. اما در حقیقت او می خواهد شادی و خوشحالی خود را با همسرش شریک شود. هنگامی که زنان به کسی بیش از اندازه محبت می کنند و همیشه مراقب او هستند، یعنی او را دوست دارند. پس حواستان باشد که در این مواقع با رفتار اشتباه، همسرتان را ناراحت نکنید. سعی کنید همسرتان را تایید کنید. نسبت به اشتراک گذاشتن و تقویت احساس شادی، رضایت و درستی او دقت ویژه ای داشته باشید.

شما از رفتارها و زبان بدن زنان می توانید متوجه شادی و نشاطی که در وجود آنها شکل گرفته است شوید. پس شادی آنها را به طور کامل درک کرده و آن را خراب نکنید. همه چیز گذرا است، پس مهم است که اجازه دهید زندگی شما پر هیجان و نشاط باشد. همراهی کردن زنان در هنگام شادی باعث می شود که احساس دوستی و ارتباط نزدیک به مجموعه های صمیمیت آنان با شما اضافه شود.

در هنگام ناراحتی ها، از همسرتان سوال کنید و از کلمات محبت آمیز استفاده کنید

زنان دوست دارند که هنگامی که ناراحت و یا غمگین هستند، این موضوع برای شما بعنوان همسر، مهم باشد. طبق روانشناسی زنان، هنگام ناراحتی ها و یا مشکلات آنها نیاز دارند که همسرشان در کنارشان باشد و به آنها محبت کند. اگر از رفتار خانم خود متوجه شده اید که ناراحت، مضطرب با نگران است. به سادگی از کنار این قضیه عبور نکنید. بهتر است از همسرتان بپرسید: چه چیزی باعث ناراحتی یا اضطرابش شده است؟ یا به او بگویید لطفا به من کمک کن تا بفهمم چرا ناراحت هستی؟ این موضوع که تو نگران یا ناراحت هستی مرا عذاب می دهد و ...

به صحبت ها و درد و دل های همسرتان در این مواقع گوش دهید و احساس همدلی کنید. سعی کنید از کلمات و جملات محبت آمیز در مکالمات خود بکار ببرید. استفاده از کلمات محبت آمیز به زنان احساس آرامش می دهد. همچنین اگر متوجه منظور او نشده اید مجدد از او سوال کنید. رفتارشناسی زنان نشان می دهد که آنها می خواهند احساس کنند که به آنها گوش داده می شود و همسرشان او را درک می کند.

زنان نیاز به توجه همسرانشان دارند

در آغوش گرفتن همسرتان، لمس کردن او و بوسیدن دست یا پیشانی او، می تواند نشان دهد که به همسرتان توجه می کنید. همچنین به او احساس امنیت عاطفی خواهد داد. هنگامی که رفتارهای زنان را بررسی کنید متوجه می شوید که آنها گاهی نیاز به آغوش شما دارند. پس هرگز آن را دریغ نکنید. این کار می تواند در مواقع ناراحتی به او کمک کند  تا افکار و احساسات واقعی خود را درک کند. همچنین کمک می کند تا شما نیز بتوانید رمزگشایی رفتار زنان را به راحتی برای همسرتان انجام دهید. برخی از مردان می گویند چگونه ذهن زنان را بخوانیم؟ شما با توجه کردن و محبت به همسر خود می توانید راهی به سمت قلب و ذهن او پیدا کنید.

اگر اشتباهی مرتکب شده اید، به سرعت به فکر اصلاح و رفع مشکل باشید

زنان نسبت به مردان حساس تر هستند. اگر به آنها ظلم کنید و یا به اشتباه با آنان رفتار کنید، ممکن است دیگر مثل قبل با شما رفتار نکنند. همسر شما باید در اشتراک گذاری احساس امنیت کند و بتواند به راحتی با شما ارتباط برقرار کند. اگر احساسات او را مسخره کرده باشید و یا به نیازهایش اهمیتی ندهید، او نمی تواند به شما به عنوان یک حامی نگاه کند. اگر اشتباه بزرگی مرتکب شده اید، به دنبال راهی برای عذرخواهی و توضیح دلایل خود با آرامش و احساس شرمندگی باشید.

نسبت به واکنش زنان بعد از تجربه های تلخ، تعجب نکنید

اگر زنی پس از تجربه تلخ و بدی که داشت، واکنش غیر منتظره ای از خود نشان داد اصلا تعجب نکنید. این واکنش ها و رفتار زنان را به عنوان یک علامتی در نظر بگیرید که نشان می دهد همسرتان به مراقب، نگرانی و نزدیکی بیشتری احتیاج دارد. تا بتواند وضعیت عاطفی خود را بهبود بخشد. پس راز رابطه با زنان این است که بتوانید آنها را در شرایط مختلف درک کنید و از رفتارهای زنان تعجب نکنید. تنها در این صورت می توانید واکنش مطلوب تری دریافت کنید. اگر متفکرانه با همسر یا دوست دختر خود رفتار نکنید، او احتمالا عمیق تر و بیشتر آسیب خواهد دید و تلخ تر رفتار می کند.

شناخت زنان نیاز به زمان و تلاش دارد. اگر زنی نسبت به شما امیدش را از دست بدهد، ممکن است احساس کنید که رفتارش سرد و کمرنگ شده است. او ممکن است به گونه ای رفتار کند که نشان دهد کمتر به شما و کارهایتان اهمیت می دهد. در این مرحله هر چیزی که شما می گویید و توضیحاتی که می دهید رفتار زنان را عوض نمی کند. فقط باید در ذهن زنان جست و جو کنید و توجه خود را به آنها بیشتر کنید.

3.

بدانید که چگونه به یک دختر یا زن نزدیک شوید

سعی کنید برای شناخت زنان ابتدا مکالمات خود را کنترل شده و متفکرانه پیش ببرید. اگر آنچه که به او گفته می شود متفکرانه باشد، غالبا کمتر ناراحتی پیش می آید. هرچه شما با دقت بیشتری صحبت کنید و از کلمات مناسب استفاده کنید، برای شروع، او بیشتر مایل به گوش دادن به شما خواهد بود. به یاد داشته باشید که هرگز در اولین قرار ملاقات به طور ناگهانی زنان را نبوسید. این کار شما ممکن است در ذهن زنان به گونه ای دیگر معنا شود و اصلا نتیجه خوشایندی نداشته باشد. سعی کنید معنی حرف های زنان را با توجه به زبان بدن و روانشناسی زنان بفهمید. گاهی زنان می گویند که نمی خواهند اما شما از روی زبان بدن زنان و رازهای روانشناسی زنان می توانید متوجه شوید که کاملا برعکس است و اتفاقا میل به انجام آن کار دارند.

به یاد داشته باشید که برای صحبت کردن با یک زن  و شناخت زنان، باید از راه های مودبانه ای برای شروع مکالمات خود استفاده کنید.

همدلی با زنان را فراموش نکنید

طبق روانشناسی زنان، ذهن زنان یا دختران تحت تاثیر احساسات و افکار آنها است. شاید شما به عنوان یک مرد که از لحاظ رفتاری و بیولوژیکی با زنان متفاوت هستید، نتوانید گاهی برخی از زنان را درک کنید. اما کاری که می توانید انجام دهید این است که در مورد هر چیزی که دوست دختر یا همسر شما را آزاد می دهد، با او همدردی کنید. ممکن است این سوال برای شما به وجود بیاید که چگونه این کار به درک یک زن و رازهای زنان کمک می کند؟ باید گفت، هرچه بیشتر با زنان همدلی و همدردی کنید، آنها بیشتر با شما صحبت می کنند و احساس راحتی می کنند که در کنار شما هستند. این موضوع می تواند به رمزگشایی رفتار زنان کمک کند و همچنین باعث شود که به شناخت بهتری نسبت به زنان دست پیدا کنید.

در برابر یک زن تظاهر نکنید و خودتان باشید

جرات داشته باش و خودت باش! اکثر زنان حس ششم قوی دارند. هر چه بیشتر خود واقعیتان باشید، احتمال بیشتری وجود دارد که همسر یا دوست دخترتان با شما احساس راحتی کند و اجازه دهد که شما رازهای زنان را بفهمید. هرچه بیشتر احساسات و واکنش های واقعی خود را در هنگام مشکلات و رویدادها پنهان کنید، او بیشتر مستعد این خواهد شد که تردید شما را بسنجد و رفتاری داشته باشد که نشان می دهد تمایلی به ترکیب عاطفی با شما ندارد. گفتگو یکی از راه های اصلی برای درک ذهن زنان است. اگر شما نقاط ضعف و قدرت خود را پنهان نکنید، یک زن نیز به احتمال زیاد در مورد نقاط ضعف و قدرتش با شما صحبت خواهد کرد.

سطح علاقه او را بسنجید

مسلما یکی از مهم ترین نکته ها هنگام ملاقات با یک دختر این است که بفهمید آیا به شما علاقه دارد یا نه؟ شناخت زنان و رازهای روانشناسی زنان کار آسانی نیست. شما با استفاده از رفتارشناسی زنان می توانید تا حدودی متوجه علاقه یا عدم علاقه او به شما شوید. اگر دختری زیاد صحبت می کند، می پرسد، احساساتش را به اشتراک می گذارد و از شما راهنمایی می خواهد، احتمالا با شما احساس راحتی می کند و ممکن است حتی به شما علاقه مند باشد. رفتارشناسی زنان بیان می کند که هرچه زن با کسی راحت تر باشد، احتمال بیشتری دارد که چیزهای زیادی را با او به اشتراک بگذارد.

از نظر عاطفی با زنان صادق باشید

با همسرتان یا هر زن دیگری، از نظر عاطفی صادق باشید. این یکی از مهم ترین چیزهایی است که برای زنان اهمیت بسیار زیادی دارد. زنان متناسب با رابطه و یا درک شما نسبت به او، با شما رفتار می کنند. گاهی اوقات زنان چالش برانگیز، شاد و گاهی اوقات بداخلاق و کنجکاو و ... هستند. زنان ممکن است حس شوخ طبعی یا توانایی شنیدن و درک شما را آزمایش کنند. اگر دوست دارید ذهن زنان را درک کنید و رازهای زنان را بدانید، پس از نظر عاطفی با آنها صادق باشید. در مورد احساس خود راست بگویید و از تملق دوری کنید.

4.

سخنی از مشاوان آویژه

برای شناخت زنان و رفتارشناسی زنان نیاز نیست که از آنها بیش از اندازه تعریف و تمجید کنید. تنها کافی است که خود واقعیتان باشید و در رابطه با آنچه که زنان می پسندند و در ذهن زنان می گذرد، آگاهی داشته باشید. یکی از مهم ترین رازهای روانشناسی زنان این است که آنها به خوبی درک کنید و به احساساتشان پاسخ مناسبی بدهید. سعی کنید با زنان صادق باشید. آنها به راحتی فرق دروغ و راست را می توانند از رفتار شما تشخیص دهند.

همچنین اگر می خواهید ارتباط نزدیک و صمیمی با آنها برقرار کنید. پس بهتر است از زبان بدن زنان و راز رابطه با زنان که برخی از مهم ترین آنها در بالا گفته شد، اطلاعات مفیدی کسب کنید. به یاد داشته باشید که زندگی سالم و روابط صحیح نیاز به سعی و تلاش دو طرفه دارد. پس برای بدست آوردن اعتماد و قلب زنان، باید زیرک باشید و تلاش کنید.

یک زن از یک مرد چه می خواهد؟

طبق نظریات مشاوره روانشناسی زنان، خواهان مردی شرافتمند، منصف و با اخلاق هستند. از نظر روابط، داشتن صداقت می تواند به تقویت پیوند مرد و زن کمک کند. صداقت می تواند اعتماد زن را نسبت به مرد افزایش داده و باعث برقراری روابط سالم و صمیمانه شود.

 

بهترین راه شناخت زنان چیست؟

از نظر روانشناسی زنان، یکی از بهترین راه های برای شناخت زنان و درک هر شخصی، صحبت کردن با او است. اگر علاقه مند به درک بیشتر در مورد یک زن هستید، از او سوال کنید. از او درباره احساسات، افکار و باورهایش بپرسید. فقط سوالات شما نباید خیلی شخصی یا تهاجمی باشد. به خصوص اگر او را به خوبی نمی شناسید.

پایان رپرتاژ آگهی
روانشناسی زن و مرد زنان شادی قلب
نرم افزار موبایل ایلنا
تبلیغات
ارسال نظر