کد خبر: 1235501 A

سه پل معلق بر فراز تنگه بسفر

شهر استانبول که مرکز فرهنگی و اقتصادی ترکیه بوده و هست، دارای جاذبه های گردشگری بی نظیری است که سالانه گردشگران بی شماری را از سراسر جهان به سوی خود جذب می کند. علاوه بر این، بازدید از این شهر، سفری مقرون به صرفه و تقریباً ارزان است که می توانید فراتر از انتظار تجربه کنید. سفر با تور ترکیه و بازدید از این شهر بدون اغراق فراتر از سفر به یک شهر توریستی است چرا که با مراکز خرید بزرگ این شهر و وجود جشنواره ها و فستیوال های خاص در ترکیه سفر متفاوتی در انتظار گردشگران است.

ضمن اینکه این شهر تاریخی و فرهنگی تنها نقطه ای در جهان است که بین دو قاره آسیا و اروپا قرار دارد و در سفر به این شهر تلفیقی از فرهنگ شرقی و غربی را در یک شهر خواهید دید. این شهر بزرگ نیز جاذبه های منحصر به فردی دارد که شاید دلیل اصلی انتخاب ارزان ایرانیان برای سفر به خارج از کشور باشد.

اگر بپرسید بهترین زمان برای سفر به این شهر در تور استانبول  چه زمانی است، می توان گفت که پاییز و اواخر تابستان بهترین زمان برای سفر به این شهر است. اما قبل از اینکه برای یک سفر خاطره انگیز آماده شوید، از بایدها و نبایدها در ترکیه و تفاوت ها آگاه شوید. همچنین می توانید اطلاعات جامع و مفیدی در مورد بایدها و نبایدهای این شهر و اینکه چگونه می توانیم سفری آرام به این شهر داشته باشیم را در راهنمای مرجع سفر به این شهر ترکیه بیابید.

مسجد ایاصوفیه

به اعلام سفر باتو ، مساجد این شهر از معروف ترین دیدنی های این شهر زیبا هستند. در این میان مسجد ایاصوفیه با کنده کاری های زیبا و زیبا در بین مردم محبوبیت پیدا کرده است. ایاصوفیه معروف به ایاصوفیه در سال 532 در زمان امپراتور بیزانس به دستور جاستین اول ساخته شد.

این مسجد در ابتدا به عنوان کلیسا ساخته شد و حدود چندین قرن (6 تا 12) به عنوان کلیسای کاتولیک رومی مورد استفاده قرار گرفت تا اینکه در سال 1453 طبق شرایط حاکم در آن زمان، به دستور محمد دوم ایاصوفیه، کلیسا به مسجد تبدیل شد. تغییر کاربری.

در نهایت به درخواست آتاتورک برای همیشه به موزه تبدیل شد تا گردشگران بتوانند از جاذبه های گردشگری این شهر نهایت لذت را ببرند. لازم به ذکر است که بسیاری از بناهای معروف دیگر از طراحی زیبای این مسجد الهام گرفته شده اند و بازدید از آن یکی از ملزومات هر گردشگری است. این مسجد یکی از جاذبه های گردشگری این شهر است.

تنگه بسفر

یکی از معروف ترین و پربازدیدترین مکان های این شهر ترکیه که نمی توان به راحتی از آن چشم پوشی کرد تنگه بسفر است. این تنگه در شمال ترکیه قرار دارد و یکی از نقاط گردشگری این شهر است. تنگه بسفر نقطه اتصال دو قاره آسیا و اروپا است که بر جذابیت آن می افزاید. این تنگه 30 کیلومتر طول و 700 متر عرض دارد و دریای سیاه را به دریای مرمره متصل می کند.

علاوه بر دیدنی های طبیعی این تنگه، غذا خوردن با منظره زیبای این مکان بسیار جذاب است. این منطقه به دلیل اهمیت زیادی که در دوران باستان دارد، بناها، نمادها و مکان های منحصر به فردی از تاریخ را در اختیار بازدیدکنندگان قرار می دهد.

جاذبه های اطراف تنگه بسفر

چندین کاخ معروف در این شهر مانند کاخ چراغان و دلما باغچه، ویلاها، موزه خانه زکی پاشا، مسجد زیبای اورتاکوی و قلعه های سنگی در نزدیکی تنگه بسفر قرار دارند. همچنین از بالای پله های ساخته شده بر روی این تنگه می توان بحث زیبای غروب و طلوع خورشید و همچنین انعکاس خورشید در شرق و غرب دریا را مشاهده کرد. دیدن خانه های چوبی با سقف های قرمز و نارنجی تنها جذابیت ناب است.

سه پل معلق بر فراز تنگه بسفر

سه پل مهم بر روی تنگه بسفر وجود دارد که به نام های زیر نام گذاری شده اند:

پل اول به نام "شهدای 15 جولای" 1074 متر طول دارد و بین بیلربی - محله آسیایی و اورتاکوی - محله اروپایی قرار دارد.

پل دوم که «پل فاتح سلطان مهمت» نام دارد، بین منطقه آنادولو حصاری و روملی حصاری قرار دارد و طول آن 1090 متر است.

پل سوم ورودی دریای سیاه «پل یاووز سلطان سلیم» نام دارد و 1408 متر طول دارد. این پل بین روستای ناحیه اروپایی گاریپچه و روستای ناحیه آسیایی پویرازکوی واقع شده است.

قلعه توپکاپی | کاخ توپکاپی

این قلعه در تور ترکیه  قرن پانزدهم توسط سلطان مهمت، سلطان فاتح امپراتوری عثمانی ساخته شد. سلطان مهمت تا قرن نوزدهم در این قلعه زندگی می کرد و بر قلمرو آن حکومت می کرد. این مجموعه عظیم نمایشی عالی از هنر اسلامی است که دارای حیاط های بسیار بزرگی است که با آجرهای سفالی رنگ آمیزی شده و به مکانی مجلل برای نگهداری حیوانات وحشی متصل است. معروف ترین قسمت قلعه توپکاپی، قسمتی به نام «حرام» است که سلطان و خانواده اش در آن روز خود را سپری می کردند. قسمت دوم آشپزخانه کاخ است که می توان از آن عبور کرد و به تالار داخلی باشکوه امپراتوری رسید. قسمت سوم شامل اتاق های خصوصی سلطان است. همچنین مجموعه ارزشمندی از لوازم پیامبر اسلام و خزانه سلطنتی در اتاقی حفاظت شده در این بخش نگهداری می شود.

 

انتهای پیام/
ترکیه استانبول تور بسفر توریست
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر