کد خبر: 1105945 A

کلینیک ترک اعتیاد نگین با داشتن کادر درمانی متخصص همراه با بهترین و به روزترین امکانات، ترک آسان و بی بازگشتی را برای افراد بیمار رقم می زند. اما در مورد با این سوال که ترک اعتیاد تریاک چند روز طول می کشد؟  برای ترک اعتیاد نمی توان تعداد روز قطعی ای اعلام کرد، زیرا این دوران درمان با توجه به وضعیت هر فرد متفاوت است. مهم ترین کار در روند ترک تریاک پیدا کردن مناسب ترین روش و روند درمانی برای بیمار است، نه تعداد روز درمان. برای مشخص شدن روش و مدت زمان روند درمان، فرد باید زیر نظر یک پزشک متخصص قرار بگیرد. بهترین کار مراجعه به کلینیک های ترک اعتیاد معتبر و دارای مجوز است..

پس از مراجعه، پزشک باید اطلاعات مورد نیاز را از بیمار دریافت و طبقه بندی نمود. اینکه فرد درگیر بیماری های دیگری باشد، مدت زمان اعتیاد او چقدر است و در روز چند بار و هربار چند دوز مصرف می کند، از جمله اطلاعات مهمی است که پزشک باید از آن‌ها آگاه باشد

هنگامی که یک فرد مصرف کننده تصمیم به ترک می گیرد، دوست دارد این اتفاق سریع بیفتد و او دوباره زندگی بدون مخدر را تجربه کند. به همین علت است که مصرف کننده ها در همان جلسه اول از پزشک خود می پرسد چند روزه ترک می کنم؛ اما چیزی که اهمیت دارد این نیست که فرد بتواند 5روزه یا 50 روزه ترک کند، مهم این است که فرد مصرف کننده با کمترین عوارض، مراحله ترک و دوران نقاهت را پشت سر گذاشته و به مصرف دوباره روی نیاورد.

پس از آن نوبت به بررسی اطلاعات و دادن مناسب ترین روند درمان به فرد بیمار است. در برنامه درمان، تعداد روزهای سم زدایی، روان درمانی و ... تخمین زده می شود اما این روزها قطعی نیست و ممکن است کمتر یا بیشتر باشد.

اتزات

مدت زمان سم زدایی تریاک از بدن

برای ترک تریاک و سم زدایی این مخدر، روش های مختلفی وجود دارد و با توجه به قدرت بدنی هر فرد ممکن است مدت زمان آن کم یا زیاد باشد. یکی از این روش ها روش سم زدایی تدریجی است که در ادامه به توضیح آن می پردازیم:

  1. مدت زمان ترک تریاک به روش سم زدایی تدریجی

این روش یکی از ایمن ترین و بهترین روش های ترک تریاک است. در روش ترک به روش سم زدایی تدریجی، با کمک پزشک سم زدایی به آرامی انجام می شود. پزشک برای کنترل درد و مقابله با وسوسه فرد بیمار داروهایی برای او تجویز می کند. این داروها در طول دوره کم و پس ازمدتی قطع می شوند.

این روش حداکثر 10 روز طول می کشد، در طول این مدت علاوه بر مصرف داروهای پزشک، فرد بیمار باید رژیم غذایی را که مخصوص او نوشته شده است رعایت کند. یکی از خوبی های بستری بودن در کلینیک ها در این مراحل خود را نشان می دهد؛ در این مرحله افراد بیمار به هم قوت قلب می دهند و با هم همدرد هستند، این باعث کم شدن افراد بیمار می شود و گذشتن از این مرحله را برای آن‌ها آسان‌تر می کند.

سم زدایی تریاک سخت ترین مرحله‌ی روند درمان است و اگر فرد این مرحله را پشت سر بگذارد، به راحتی می تواند بقیه مراحل را پشت سر بگذارد و سر بلند از کلینیک بیرون بیاید. کلینیک ترک اعتیاد نگین با فراهم کردن بهترین و بروزترین امکانات و همچنین داشتن خدمات رفاهی به شما کمک می کند تا این مدت زمانی را در بهترین حالت بگذرانید.

  1. مدت زمان ترک تریاک به روش سنتی

معمولا هر شخصی که قصد ترک تریاک را دارد، حداقل یک بار سعی کرده است تا به روش سنتی و در خانه این کار را انجام دهد. احتمال موفقیت این روش بسیار پایین است و ایرادات فراوانی دارد. یکی از این ایرادات که مهم ترین آن هم هست، تحت نظر پزشک نبودن است.

هنگام ترک تریاک در کلینیک ترک اعتیاد، پزشک علاوه بر نوشتن برنامه درمان برای فرد مصرف کنندع وظایف دیگری نیز بر عهده دارد. پزشک برای شخص داروهایی مانند متادون یا B2 تجویز می کند تا تحمل فرد بیشتر شود و درد کمتری حس کند. این داروها نیز خود خاصیت اعتیادکنندگی دارند، پس اگر سرخود مصرف شوند فرد نه تنها تریاک را ترک نکرده که درگیر اعتیاد به مخدر دیگری نیز می شود.

علاوه بر این هنگام ترک تریاک با توجه به شدت مصرف ممکن است افراد در روزهای اول ترک دچار تب، اسهال، تشنج یا حتی عوارض شدیدتری شوند، هنگامی که فرد بستری باشد پزشک و پرستاران سریعا به فرد رسیدگی می کنند و کنترل اوضاع را به دست می گیرند. این در حالی است که اگر فرد در خانه باشد ممکن است در اثر دیر رسیدن به دکتر، جان خود را از دست بدهد.

نابان

سخن آخر

هنگام ترک تریاک افراد به دنبال راهی هستند که در مدت زمان کوتاهی اعتیاد خود را به پایان برسانند. در صورتی که چنین چیزی محال است، اعتیاد به تریاک سریع اتفاق می افتد اما ترک آن کاری زمان بر است. مدت زمان ترک اعتیاد تریاک به عوامل مختلفی بستگی دارد و بهترین کار برای ترک، مراجعه به پزشک و تحت نظر او بودن در تمام این مدت است.

هنگامی که افراد در منزل اقدام به ترک تریاک می کنند، در مقابل درد و وسوسه سریعا کوتاه می آیند و دوباره به مصرف تریاک روی می آورند یا اینکه خود را به مخدر دیگری مانند متادون یا ب2 معتاد می کنند. پس بهترین کار مراجعه به مراکز درمان است. کلینیک ترک اعتیاد نگین به شما کمک می کند تا با خیال راحت تر از دست این عادت غلط رها شوید.

شما با مراجعه به این کلینیک می توانید از کمک های پزشک برای رهایی از وابستگی جسمی و از کمک های روانشناس و روانپزشک برای رهایی از وابستگی های روحی کمک بگیرید. این مرکز پس از ترک و مرخص شدن از کلینیک نیز، به حال شما رسیدگی کرده و تا وقتی که از سلامت شما مطمئن نشود شما را رها نخواهد کرد.

 

 

 

 

 

 

انتهای پیام/
ترک اعتیاد کلینیک ترک اعتیاد نگین ترک اعتیاد تریاک چند روز طول می کشد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر