کد خبر: 1071880 A

در رستوران ها، تالارها، هتل ها و کترینگ ها قبل از ورود فاضلاب به چاه ، از دستگاه چربی گیر فایبرگلاس برای جدا کردن چربی و روغن از آب استفاده می شود.

یکی از مهم ترین مشکلات و دغدغه های آشپزخانه ها و صنایع تهیه و تولید غذا، جمع شدن روغن و چربی های دور ریز در سیستم های زهکش و چاه است که موجب گرفتگی و بسته شدن راه خروج آب می شود. از چربی گیر فایبرگلاس برای جداسازی هر نوع چربی و روغن قبل از تخلیه به چاه فاضلاب بهره می گیرند، استفاده از این دستگاه علاوه بر سادگی، هزینه بسیار پایینی را نیز به همراه دارد.

کاربرد چربی گیر

طبق تحقیقات انجام شده در انگلیس ، سالانه حدود نیم میلیون تن چربی زائد و نامحلول وارد سیستم فاضلاب شهری می شود. چسبیدن چربی به دیواره های لوله های فاضلاب می تواند منجر به انسداد و گرفتگی لوله ها شود . این نوع از چربی های نامحلول می تواند به تجهیزات تصفیه فاضلاب آسیب می رساند.

 معمولا چربی ها وزن سبک تری نسبت به پساب های فاضلابی دارند و در شرایط مناسب بر روی سطح آب قرار می گیرند، به همین دلیل حذف و جدا کردنشان بسیار راحت تر می باشد. دستگاه  چربی گیر این کار را برای فاضلاب آشپزخانه ها انجام می دهد و در صورت استفاده درست، بیش از 98 درصد روغن را از چاه فاضلاب حذف خواهد کرد.

قیمت چربی گیر

یکی از مهمترین موارد در تصمیم گیری برای خرید دستگاه چربی گیر ، قیمت این دستگاه است . عومل زیادی در قیمت گذاری دستگاه وجود دارد و بعضا باعث شده تا این بازه های قیمت طولانی باعث سردرگمی مشتری و حتی شک به فروشنده بابت دادن قیمت چربی گیر است.

مهمترین عوامل در قیمت گذاری چربی گیر فایبرگلاس

  • ابعاد محل نصب دستگاه :  حتما برای خرید دستگاه فروشنده باید از محل بازدید نموده و یا ابعاد محل نصب دستگاه را بررسی نماید .
  • حجم دستگاه چربی گیر : حجم دستگاه متناسب با میزان فاضلاب ورودی و خروجی شده است.  محاسبات کارشناسان ما برای خرید و محاسبه حجم دستگاه به شما کمک خواهد کرد .
  • ضخامت بدنه : ضخامت بدنه دستگاه متناسب با متریال و ضخامت الیاف فایبرگلاس مورد استفاده است و برای همین در قیمت دستگاه تاثیر مستقیم دارد . نوسانات قیمت فایبرگلاس باعث شده تا استفاده از نوع مرغوب این متریال همواره دغدغه تولیدکنندگان چربیگیر باشد.
  • رزین ها 
  • شیرآلات و مدیا
  • محاسبه حجم چربی گیر

یکی از مهمترین نکته ها در خرید چربی گیر محاسبه سایز دستگاه می باشد که رابطه مستقیم با میزان فاضلاب ( دبی فاضلاب ) دارد. این مسئله حتما باید توسط کارشناس محاسبه شود.

چربی گیر رستوران

حجم چربی در واقع با تعداد پرس غذا رابطه دارد در چربی گیر های تولیدی شرکت زلال آب سپاهان به علت طراحی و مهندسی برای هر پرس غذا در کترینگ ها ۳ لیتر فاضلاب و برای هر پرس غذا که پذیرایی نیز می‌شود ۵ لیتر در نظر گرفته می شود. برای مثال رستورانی که هر وعده ۱۰۰ پرس غذا پذیرایی می کند چربی گیر مورد نیاز چربی گیر ۵۰۰ لیتری می باشد. ۵۰۰=۵*۱۰۰

46

چربی گیر زیر سینکی

  • در بسیاری از آشپزخانه ها و فست فودها با توجه به محدودیت فضای موجود امکان تعبیه چربی گیرهای با حجم بزرگ وجود ندارد. از طرفی میزان پساب تولیدی در این واحدها نیز کم می باشد.
  • چربی گیرهای زیرسینکی زلال آب سپاهان از جنس فایبرگلاس با راندمان نسبتا بالای حذف چربی و روغن مناسب جهت فضاهای کوچک می باشد. شرکت های دیگری مانند فرآب صنعت نیز از این محصول تولید می نمایند.
  • از مزیت های چربی گیرهای زیرسینکی می توان به فضای اشغالی پایین، پرتابل بودن مخزن، هزینه پایین اجرای مخزن چربی گیر و همچنین راندمان بالای سیستم اشاره کرد.
  • چربی گیر فایبرگلاس زیرسینکی به ابعاد طول ۶۰و عرض ۴۰و ارتفاع ۴۵می باشد و همچنین دارای سبد آشغالگیر، دیواره جدا کننده داخل مخزن ، مدیای متراکم، دریچه بازدید، لوله ورودی و خروجی فاضلاب و ونت می باشد

کلام آخر

استفاده از چربی گیرها در ایران از دهه 60 رواج پیدا کرده است. امروزه نیز به دلیل افزایش تعداد آشپزخانه های صنعتی، رستوران ها، قنادی ها و واحدهای تهیه و توزیع مواد غذایی و تولید فاضلاب چرب، بهتر است از چربی گیر استفاده نمایید .

انتهای پیام/
دستگاه چربی گیر فایبرگلاس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر