خبرگزاری کار ایران

اگر تجربه کافی برای خرید لوازم خانگی برای جهیزیه ندارید، این مطلب برای شما مفید است

asdasd
کد خبر : ۱۰۴۳۰۷۹

یکی از چالش های امروزی پدر و مادر ها خرید جهیزیه است، خرید جهیزیه به این دلیل امروزه یک چالش محسوب می شود چون که امروزه خانه ها بسیار پر زرق و برق شده است و دیگر آن سادگی قدیم را ندارد، به این دلیل با وسایل ساده و حذف وسایل غیر ضروری نمی توان جهیزیه را کامل کرد.

پر زرق و برق بودن و حذف نکردن وسایل غیر ضروری از لیست خرید جهیزیه صد صر صد باعث بالا رفتن هزینه ها می شود و از این روست که خانواده ها نگران تهیه کردن آنها هستند.

اشتباه بیشتر افراد این است که در هنگام خرید جهیزیه ابتدا وسایل غیر ضروری را تهیه می کنند و در هنگام تهیه و خرید وسایل بسیار ضروری به مشکل بر میخورند، یا وقتشان را نگذاشته اند تا چیز مناسبی تهیه کنند و یا بودجه ای برایشان نمانده که وسایل ضروری را تهیه کنند.

اگر شما هم به دنبال تهیه جهزیه چه برای خودتان و چه برای فرزندانتان هستید ما برای شما لیستی تهیه کرده ایم که با کمک این لیست می توانید با توجه بودجه تان به خرید وسایل ضروری بپردازید.

برای شروع یک زندگی مشترک وسایلی مانند آبمیوه گیری، سرخ کن، هوه ساز و مواردی مانند این ها آن چنان نیازی نیست، این که بگوییم این وسایل اصلاً مورد استفاده قرار نمی گیرند و نیاز نمی شوند هم اشتباه است، در زندگی و گذر زمان نیز می توان این وسایل را تهیه نمود اما هنگام شروع یک زندگی مشترک وسایل ضروری دیده نمیشوند.

وسایل بسیار ضروری که برای شروع زندگی نیاز است عبارتند از:

 1. یخچال فریزر یا ساید بای ساید
 2. ماشین لباسشویی
 3. ماشین ظرفشویی
 4. کولر گازی
 5. اجاق گاز
 6. جاروبرقی
 7. هود
 8. پکیج
 9. مایکروفر
 10. فر توکار
 11. آبگرمکن

این 11 مورد جزو مهم ترین لوازم خانگی اولیه به شمار میروند و هر کدام ضرورت خود را در زندگی مشترک دارند.

 1. یخچال فریزر یا ساید بای ساید

یخچال فریزر یا ساید بای ساید دو مدل از یخچال است که بسته به سلیقه تان می توانید خریداری کنید، به غیر از سلیقه و هماهنگی با آشپزخنه انازه آن را هم در نظر داشته باشید.

چند تا از برند های خارجی با کیفیت یخچال: لوازم خانگی سامسونگ، لوازم خانگی ال جی، لوازم خانگی بوش، لوازم خانگی دوو، لوازم خانگی کنوود، لوازم خانگی جنرال الکتریک و...

چند تا از برند های ایرانی با کیفیت یخچال: اسنو، آبسال، امرسان، هیمالیا، پارس و...

 1. ماشین لباسشویی

ماشین لباسشویی ها یکی دیگر از مهم ترین وسایل در خانه و آشپزخانه می باشد و ضرورت وجود آن مانند یخچال بسیار زیاد است، همچنین در هنگام خرید با توجه به نیاز استفاده تان آن را انتخاب کنید، به این علت که این دستگاه از مدل های بسیار زیادی برخوردار است و هر کدام کارایی خاص خود را دارد.

چند تا از برند های خارجی با کیفیت ماشین لباسشویی: لوازم خانگی سامسونگ، لوازم خانگی ال جی، بوش، دوو، کنوود، آاگ و...

چند تا از برند های ایرانی با کیفیت ماشین لباسشویی: آبسال، ارج، پاکشوما، اسنوا و...

 1. ماشین ظرفشویی

ماشین ظرفشویی از دسته دستگاه هایی است که امروزه در خانه ها ضرورت پیدا کرده است، به این علت که امروزه در بیشتر خانواده از مرد  زن همه شاغلند و بیرون از خانه کار میکنند، ماشین ظرفشویی دستگاهی است که کمک بسیار زیادی در کم شدن کار های خانه میکند، برای خرید این دستگاه هم توجه داشته باشید که باید متناسب با شراطی مانند تعداد افراد، فضای آشپزخانه و... خریداری شود.

چند تا از برند های خارجی با کیفیت ماشین ظرفشویی: سامسونگ، ال جی، بوش، آاگ، کنوود، بکو و...

چند تا از برند های ایرانی با کیفیت ماشین ظرفشویی: آبسال، اسنوا، مجیک، ارج و...

اگر تجربه کافی برای خرید لوازم خانگی برای جهیزیه ندارید، این مطلب برای شما مفید است

 1. کولر گازی

کولر گازی یکی دیگر از وسایل ضروری برای خانه است، کولر گازی های اروزی از نظر کاربردی تفاوت بسیار زیادی با قدیم دارند و تفاوتشان این است که در قدیم فقط سرما دهی در تابستان را داشتند اما امرزه علاوه بر سرما گرمادهی نیز دارند یا به زبان ساده تر به حالت بخاری نیز در می آیند، اگر قصد خرید بخاری را نیز دارید، با خرید یک کولر گازی خوب با یک تیر دو نشان بزنید.

چند تا از برند های خارجی با کیفیت کولر گازی: سامسونگ، ال جی، بوش، دوو، جنرال الکتریک و...

چند تا از برند های ایرانی با کیفیت کولر گازی: ایران رادیاتور، تک الکتریک، اسنوا، پاکشوما و...

2.اجاق گاز

اجاق گاز از دیگر وسایلی است که در آشپزخانه نقش بسیار مهمی دارد، خرابی آن در خانه ها خیلی چیز ها را مختل می کند حال فکر کنید که در اول زندگی مشترک وجود نداشته باشد، اجاق گاز هم مانند لوازم دیگر انواع مختلف دارد که می تواند نسبت به وسایل دیگرتان، سلیقتان و دیگر موارد آن را انتخاب و خریداری کنید.

چند تا از برند های خارجی با کیفیت اجاق گاز: بوش، ایندزیت، آریستون، بریتنو، ویرپول و...

چند تا از برند های ایرانی با کیفیت اجاق گاز: اسنوا، امرسان، سینجر، بوتان، مجیک و...

3.جاروبرقی

همان طور که می دانید کار جاروبرقی جمع آوری آشغال ها، گرد و غبار و... از روی سطح زمین و فرش است، این وسیله مانند دیگر لوازم در خانه بسیار کاربردی و ضروری است، در هنگام انتخاب می توانید متناسب با سلیقه تان هر گونه مدل و رنگی را بر گزینید.

چند تا از برند های خارجی با کیفیت جاروبرقی: سامسونگ، ال جی، بوش، آاگ، دوو و...

چند تا از برند های ایرانی با کیفیت جاروبرقی: پاکشوما، پارس خزر، امرسان، سانی و...

4.هود

هود از لوازمی است که در تمامی خانه ها ضرورت دارد، یعنی به گونه ای که اگر از اجاق گاز استفاده می کنید، خرید هود به همراه اجاق گاز ضرورت بسیار بالایی دارد، خرید هود نیز باید با توجه به سلیقه و فضای آشپزخانه باشد، پیشنهاد می کنیم که بعد از ددن فضای خانه هود را خریداری کنید تا برای نصب و قرار دهی آن با مشکل مواجه نشوید.

چند تا از برند های خارجی با کیفیت هود: بوش، آاگ، آریستون،لتو و...

چند تا از برند های ایرانی با کیفیت هود: بیمکث، اخوان، استیل البرز، کن، داتیس و...

5.پکیج

پکیج ها کار گرم کردن آب مصرفی وشوفاژ ها را در خانه دارند و ضرورت آن در تمامی خانه ها وجود دارد، پکیج ها معمولاً تو کار نصب می شوند و جای زیادی از خانه را نمیگیرند، در انتخاب خود به برند و قیمت آن دقت کنید.

چند تا از برند های خارجی با کیفیت پکیج: آریستون، بوش، دوو، ال جی و...

چند تا از برند های ایرانی با کیفیت پکیج: بوتان، ایران رادیاتور، گلدیران و...

6.مایکروفر

اگر شما و همسرتان شاغل هستید، حتماً مایکروفر به کارتان می آید، امروزه مایکروفر ها از سری ضرورات خانه ها و آشپزخانه ها محسوب می شوند و این به این علت است که در این روز ها معمولاً همه مشغول به کار هستند و وقتی برای منتظر ماندن برای داغ شدن غذا و ... را ندارند، اما دیگر برای استفاده از مایکروفر نیازی نیست که حواستان جمع باشد، این دستگاه تایمری دارد که می توانید با آن به طبخ غذا و گرم کردن غذایتان بپردازید.

در هنگام انتخاب مایکروفر نیز توجه به اندازه و برند و و رنگ و استیل مایکروفر بسیار مهم است که باز هم بسته به سلیقه خودتان می باشد.

چند تا از برند های خارجی با کیفیت مایکروفر: سامسونگ، ال جی، بوش، آاگ، دوو و...

چند تا از برند های ایرانی با کیفیت مایکروفر: اسنوا، پاکشوما، مجیک و...

7.فر توکار

فر توکار امروزه در آشپزخانه ها بسیار ترند شده است و اگر شما کسی هستید که دائماً شیرینی، کیک، پیتزا، ماهی و... می پزید باید بگوییم که این نوع فر به علت جا گیر نبودنش بسیار محبوب شده است و جای زیادی هم در آشپزخانه شما اشغال نمی کند، فر توکار نیز با ابعاد و اندازه های مختلف و شکل و استیل های مختلف در بازار موجود است که می توانید بسته به سلیقه تان خریداری کنید.

چند تا از برند های خارجی با کیفیت فر توکار: سامسونگ، ال جی، بوش، آریستون و...

چند تا از برند های ایرانی با کیفیت فر توکار: بیمکث، اخوان، استیل البرز و...

8.آبگرمکن

همانطور که می دانید آبگرمکن ها دستگاه هایی برای گرم کردن آب مصرفی خانه هستند و ضرورت آن ها در خانه خیلی خیلی زیاد است، با توجه به فضای خانه و سلیقه تا می توانید آبگرمکن های دیواری یا زمینی را انتخاب کنید.

چند تا از برند های خارجی با کیفیت آبگرمکن: آریستون و...

چند تا از برند های ایرانی با کیفیت آبگرمکن: بوتان، ایران رادیاتور و...

نکته مهم

تفکیک برند های خارجی و ایرانی به این دلیل است که معمولاً برند های خارجی قیمت های بالا تری دارند و برند های ایرانی کم قیمت تر هستند، به همین دلیل با توجه به بودجه و هزینه ای که می خواهید بکنید به دنبال کالای مورد نظر خود باشید.

انتهای پیام/
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
  اخبار روز سایر رسانه ها
   اخبار از پلیکان
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
   پیشنهاد امروز