خبرگزاری کار ایران

| 06:22   
کد خبر : ۱۳۸۷۲۱۹

اعلام برنامه‌های بنیاد شهید البرز در سالروز بازگشت آزادگان

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان البرز ضمن اعلام برنامه‌های بزرگداشت 26 مردادماه سالروز بازگشت آزادگان به میهن اسلامی، گفت: آزادگان در اجرای این برنامه‌ها مشارکت فعال خواهند داشت و ایفای نقش می‌کنند.

اعلام برنامه‌های بنیاد شهید البرز در سالروز بازگشت آزادگان

به گزارش ایلنا از البرز، سلیمان رستمیان با تسلیت بابیان اینکه 26 مردادماه روزی تاریخی است که برای همیشه در حافظه ملت ایران به‌عنوان روزی ارزشمند باقی خواهد ماند، گفت: مقاومت، پایداری و تلاشی که آزادگان در زندان‌های رژیم بعث عراق از خود نشان دادند باعث خلق حماسه‌هایی ماندگار شد، گواه این موضوع رزمندگانی هستند که در دوران اسارت زیر شکنجه‌های سربازان رژیم بعث عراق به درجه رفیع شهادت نائل آمدند.

وی تصریح کرد: رزمندگان ما که به اسارت دشمن درآمدند اکثراً مجروح جنگی بودند و با همه مجروحیتی که داشتند در دوران اسارت بر اعتقادات و باورهای خود پایبند ماندند و حتی شکنجه‌ها و آزار و اذیت‌های سربازان رژیم بعث عراق هم نتوانست ذره‌ای به باورها و اعتقادات آنان خدشه‌ای وارد کند.

رستمیان در ادامه با اشاره به اینکه استان البرز افتخار وجود 1054 آزاده سرافراز را دارد افزود: 9 شهید استان البرز از شهدایی هستند که در دوران پر مرارت اسارت و زیر شکنجه‌ها شربت شهادت نوشیدند و 109 نفر از آزادگان نیز پس از بازگشت به میهن اسلامی فوت کرده‌اند. 

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان البرز در ادامه با تأکید بر اینکه 26 مردادماه یک روز تاریخی است که باید در جهت گرامی داشت این روز و تجلیل و زنده نگه‌داشتن رشادت‌های آزادگان سرافراز مهین اسلامی تلاش کرد، گفت: در همین راستا یک سلسله برنامه‌هایی با مشارکت سایر دستگاه‌های اجرایی در استان البرز برگزار می‌شود که آزادگان عزیز و سرافراز نیز در اجرای این برنامه‌ها مشارکت فعال دارند و ایفای نقش خواهند کرد.

رستمیان افزود: اجرای برنامه دورهمی آزادگان با حضور 500 نفر از این عزیزان در اردوگاه امام علی (ع)، حضور آزادگان در گلزار شهدا و تجدید میثاق با شهدا و همچنین حضور آزادگان در مصلای نماز جمعه و سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه توسط تعدادی از آنان از جمله این برنامه ها است.

وی با تاکید بر تجلیل از آزادگان در دستگاه های اجرایی، گفت: تمام دستگاه‌های اجرایی باید در راستای تجلیل از آزادگان برنامه‌ داشته باشند و از آزادگان شاغل و بازنشسته خود به نحوی شایسته تقدیر کنند.

دبیر شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت استان البرز برگزاری اردوهای تفریحی ویژه آزادگان و خانواده های آنان را یکی از مهمترین برنامه های بنیاد برای بزرگداشت روز آزادگان دانست و تصریح کرد: هزار و پانصد نفر از آزادگان و خانواده های عزیز آنان با هدف تجلیل از مقام شامخ آنان و همچنین در راستای سلامتی و تامین اوقات فراغت این عزیزان از 10 الی 24 مردادماه در مجموعه های فرهنگی و تفریحی ایثار و عرفان حضور خواهند داشت.

وی گفت: اجرای برنامه های فرهنگی، تفریحی و ورزشی، برگزاری کلاس های مشاوره گروهی و انفرادی و اجرای طرح پایش سلامت از جمله برنامه هایی است که به همت معاونت فرهنگی و آموزشی، تعاون و امور اجتماعی و بهداشت و درمان بنیاد البرز در این اردوها به اجرا در می آید. 

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان البرز افزود: اجرای طرح سپاس و دیدار مسئولین با آزادگان در منازل این عزیزان، تبلیغات محیطی، حضور آزادگان در برنامه های صدا و سیما از دیگر برنامه هایی است که با مشارکت دستگاه های اجرایی برگزار خواهد شد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    پیشنهاد امروز