خبرگزاری کار ایران

معاون وزیر راه و شهرسازی:

ساخت ۱۰۰ هزار واحد مسکونی برای کارکنان وزارت جهاد کشاورزی

asdasd
کد خبر : ۹۷۷۰۲۱

محمود محمودزاده در مراسم امضا تفاهم‌نامه همکاری دو وزارتخانه راه و شهرسازی و جهاد کشاورزی از ساخت ۱۰۰ هزار مسکن برای کارکنان، ایثارگران و بازنشستگان وزارت جهاد کشاورزی خبر داد.

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایلنا، محمود محمودزاده در مراسم امضا تفاهم‌نامه همکاری دو وزارتخانه راه و شهرسازی و جهاد کشاورزی از ساخت ۱۰۰ هزار مسکن برای کارکنان، ایثارگران و بازنشستگان وزارت جهاد کشاورزی خبر داد.

 وی ادامه داد: این پروژه ظرف مدت سه سال به اجرا می رسد.

 معاون وزیر راه و شهرسازی گفت:سه ماه بعد از امضای تفاهم‌نامه و ابلاغ آن اراضی مناسب از سوی وزارت جهاد معرفی شود.

تا هر چه زودتر اقدامات مربوط به ساخت و ساز انجام شود و اراضی در اختیار تعاونی و افراد واجد شرایط قرار بگیرد.

وی تاکید کرد: در دو ماه آتی وزارت جهاد کشاورزی اسامی واجدان شرایط را باید ارائه دهد تا کنترل نهایی با سامانه مالکیت و فرم ج و تسهیلات بانکی انجام و برای لیست نهایی اراضی در اختیار وزارت راه و شهرسازی قرار بگیرد.

محمودزاده گفت: یکی از نقاط قوت این تفاهمنامه همزمانی امضای آن با واگذاری اراضی از سوی جهاد کشاورزی است.

همچنین در این مراسم اورنگی رئیس امور اراضی با بیان اینکه به دنبال تسهیلاتی که از سوی شورای عالی مسکن برای طرح اقدام ملی ارائه شد، وزیر جهاد کشاورزی تاکید به مشارکت و کمک به این طرح داشت و قرار شد مذاکرات نهایی برای واگذاری اراضی انجام شود.

وی ادامه داد: براساس ماده 6 قانون ساماندهی تولید و عرضه مسکن، اراضی موجود در اختیار وزارت راه و شهرسازی شناسایی و به وزارت راه و شهرسازی معرفی شد تا بتوانیم از این طریق هم اراضی تحت مالکیت را در اختیار وزارت راه و شهرسازی قرار دهیم و هم کارکنان وزارت جهاد کشاورزی را صاحب مسکن کنیم.

اورنگی تاکید کرد: پس از تصویب مصوبه اخیر هیات دولت مبنی بر واگذاری 50 درصد اراضی دولت به طرح مسکن ملی این تقاضا را داریم که از این پتانسیل به صورت حداکثری برای وزارت جهاد کشاورزی استفاده شود چراکه برنامه‌ریزی‌های وزارت جهاد کشاورزی بر این اساس بوده است.

رئیس امور اراضی با بیان اینکه یکی از نقاط قوت این طرح، مشارکت در ساخت است، گفت: این امتیاز بسیار خوبی است و می‌توانیم از این پتانسیل برای بخشی از عرصه‌هایی که در اختیار وزارت راه و شهرسازی قرار داده‌ایم، استفاده کنیم.

انتهای پیام/
ارسال نظر
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
  اخبار روز سایر رسانه ها
   اخبار از پلیکان
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
   پیشنهاد امروز