کد خبر: 943096 A

کمیتۀ اقدام ارزی تشکیل شد

معاون وزیر و رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران تشکیل کمیتۀ ارزی را گامی بدیع در جهت تسهیل و تسریع بازگشت ارز صادراتی توصیف کرد.

 کمیتۀ اقدام ارزی تشکیل شد

به گزارش ایلنا ، حمید زادبوم اظهار داشت: بر اساس مصوبه ستاد هماهنگی اقتصادی، و دستور سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت، کمیتۀ اقدام ارزی با مسئولیت سازمان توسعه تجارت ایران و با عضویت دستگاههای مسئول تجارت خارجی، به منظور تسهیل و تسریع بازگشت ارز صادراتی تشکیل شده است.

وی افزود: طبق فرایند تعریف شده و شیوه نامه کمیته اقدام ارزی، سازمان توسعه تجارت ایران، صادر کنندگان را به ۴ گروه صادرکنندگانی که ۱۰۰ درصد ارز خود را به چرخه اقتصادی بازگزدانده اند، صادرکنندگانی که بیش از ۷۰ درصد ارز حاصل از صادرات را بر اساس ترتیبات بانک مرکزی به چرخه اقتصادی ۲ بازگردانده‌اند، بنگاههای حقیقی و حقوقی که کمتر از ۷۰ درصد به تعهدات خود عمل کرده اند و صادرکنندگانی که به هیچ عنوان به تعهدات خود عمل نکرده اند تقسیم کرده  و برای هر گروه رویه خاصی طراحی نموده است.

معاون وزیر و ریس کل سازمان توسعه تجارت ایران، بازگشت ارز حاصل از صادرات غیر نفتی را وظیفه صادرکنندگان دانست و گفت: بر اساس تعهد اخذ شده از صادرکنندگان هنگام صادرات، آنان مکلفند در خصوص به بازگشت ارز حاصل از صادرات اقدام نمایند .

مسئول کمیته اقدام ارزی، تدوین و اجرای بسته های تشویقی و تقدیر از صادرکنندگانی که به تعهدات خود عمل کرده‌اند را از دیگر برنامه های سازمان توسعه تجارت ایران در شرایط فعلی عنوان کرد و افزود: بسته تشویقی بازگشت ارز طی چند روز آینده تدوین و ابلاغ خواهد شد.

انتهای پیام/
ارز ایران تجارت معاون وزیر وزارت صنعت معدن و تجارت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر