کد خبر: 662795 A

با ارائه توضیحاتی مطرح شد؛

در پی انتشار مطالبی در شبکه‌های مجازی با عنوان احتکار خودرو در کارخانه ایران خودرو تبریز، مدیرعامل این شرکت گفت: دلیل ماندگاری تعدادی از خودروهای تولیدی در پارکینگ این شرکت، کسری برخی قطعات است که به محض تامین قطعه، خودروها تحویل مشتریان می شود.

به گزارش ایلنا، میانگین تولید روزانه شرکت ایران‌خودرو تبریز ۳۰۰ دستگاه خودرو سواری است که به‌دلیل کسری برخی قطعات ایمنی و الکترونیکی حدود ۶۵۰۰ دستگاه به صورت ناقص تولید شده است.

در همین رابطه حمید حاجیزاد منصور - مدیرعامل ایران خودرو تبریز گفت: از ابتدای سال‌جاری تا کنون حدود ۳۰ هزار دستگاه خودرو سواری در این شرکت تولید شده است.

وی با بیان اینکه در حال حاضر ۹۴۰۰ دستگاه خودرو در پارکینگ ایران خودرو تبریز موجود است، ادامه داد: از این تعداد ۲۹۰۰ دستگاه خودرو آماده تحویل به مشتریان است و ۶۵۰۰ دستگاه نیز به‌دلیل کسری قطعات در پارکینگ این شرکت وجود دارد.

حاجیزاد با تاکید بر اینکه با تامین قطعات مورد نیاز، خودروها تحویل مشتریان خواهد شد، افزود: تمامی خودروهای موجود در پارکینگ این شرکت به فروش رسیده و درصورت تاخیر در تحویل خودرو، باید ماهانه ۱۶ درصد سود تاخیر به‌عنوان جبران خسارت پرداخت شود لذا احتکار به هیچ‌عنوان توجیه‌پذیر نیست.

وی ضمن ابراز تاسف از اظهارات شتاب‌زده و غیرکارشناسی گفت: این‌گونه اظهارنظرهای غیر کارشناسی فقط باعث التهاب بیشتر بازار خودرو خواهد شد. باید توجه داشت که قبلا موجودی پارکینگ شرکت ایران خودرو تبریز به سازمان تعزیرات حکومتی اعلام شده بود.

کارخانه ایران خودرو تبریز احتکار خودرو
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر