خبرگزاری کار ایران

در نشست خبری مطرح شد:

رشد 300 درصدی کمک‌های مردمی به حساب 100 امام/ خیرات نیروی کار رایگان از سوی پیمانکاران

asdasd
کد خبر : ۱۴۷۰۲۱۸

مسئول دفتر نماینده ولی فقیه در بنیاد مسکن استان تهران گفت: از سال 95 تا به امروز 2 هزار و 700 واحد مسکونی با آورده 15 میلیون تومانی در اختیار نیازمندان استان تهران قرار گرفته‌ است.

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایلنا، جواد نوری در نشست خبری امروز با اشاره به فعالیت انجمن خیرین مسکن و استفاده از ظرفیت این انجمن برای پاسخگویی به نیاز دهک‌های کم‌درآمد و محروم اظهار داشت: توانستیم برخی از مشکلات در بخش تامین سرپناه و مسکن مورد نیاز محرومان و افراد نیازمند را با ظرفیت انجمن خیرین مسکن رفع کنیم.

وی ادامه داد: با توان این انجمن از سال 95 تا به امروز 2 هزار و 700 واحد مسکونی با آورده 15 میلیون تومانی در اختیار نیازمندان استان تهران قرار گرفته‌ است و اخیرا این انجمن ساخت 80 واحد مسکونی در شهریار را شروع کرده‌اند و این واحدها هم در اختیار نیازمندان شناسایی شده، قرار می‌گیرد.

مسئول دفتر نماینده ولی فقیه در بنیاد مسکن استان تهران تاکید کرد: وظیفه داریم مشکل نیازمندان در بخش مسکن را حل کنیم و تا کنون هم با ارایه وام بلاعوض مشکل افراد نیازمند در بخش ودیعه و رهن مسکن را حل کردیم. البته رسانه‌ای کردن این موضوع و عملکردها باعث می‌شود تقاضاها افزایش پیدا کند و البته این امکان فقط  در اختیار نیازمندان واقعی قرار می‌گیرد.      

همچنین در ادامه این نسشت حامد حاجی، مدیر حساب ١٠٠ امام در بنیاد مسکن استان تهران در پاسخ به سوال ایلنا درباره موجودی حساب 100 امام اظهار داشت: حساب حضرت امام، یکتا و متمرکز و یک شماره حساب برای تمام استان‌ها است و متولی آن نماینده ولی فقیه در بنیاد مسکن بوده است.

وی ادامه داد: در سال گذشته با مشارکت مردم و خیرین ورودی‌ها به این حساب در استان تهران ٣٠٠ درصد افزایش یافت و درسال گذشته میزان واریز وجه به این حساب از سوی خیرین ۵.۵ میلیارد تومان بود و همچنین به صورت غیر نقدی ٣ هزار متر مربع زمین به بنیاد هبه شد که از این محل 239 سرپناه برای محرمان تامین و 30 واحد روستایی برای محرومان ساخته شد.

حاجی افزود: در تمام ادارات بنیاد مسکن  دستگاه پز برای مشارکت مردمی و دریافت وجوه وجود دارد البته علاوه بر این نیروی کار هم نیت خیر به پروژه‌های عمرانی ارایه می‌شود به این صورت که یک پیمانکار با نیت خیر نیروی کار خود را به صورت رایگان در پروژه‌های عمرانی بنیاد مسکن مشغول به کار می‌کند.

وی گفت: برای مصرف منابع حساب 100 امام 6 سرفصل تعریف شده از جمله تجهیز مساکن محرومان، تعمیر واحدهای مسکونی افراد نیازمند، پرداخت بخشی از رهن و اجاره مستاجران که تا کنون برای بسیاری از موارد از منابع حساب 100 امام استفاده شده‌است.

حاجی تاکید کرد: منابع حساب 100 امام برای سرمایه‌گذاری وارد پروژه‌ها نمی‌شود.

انتهای پیام/
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
  اخبار روز سایر رسانه ها
   اخبار از پلیکان
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
   پیشنهاد امروز