خبرگزاری کار ایران

«قطر انرژی» ناوگان کشتیرانی خود را توسعه می‌دهد

asdasd
کد خبر : ۱۴۶۴۱۸۷

مدیرعامل شرکت قطر انرژی از انعقاد چندین قرارداد چارتر بلندمدت با تعدادی از مالکان کشتی آسیایی با هدف تقویت ناوگان کشتیرانی خود خبر داد.

به گزارش ایلنا، سعد بن شریده الکعبی، مدیرعامل شرکت قطر انرژی اعلام کرده که این شرکت چندین قرارداد چارتر بلندمدت با تعدادی از مالکان کشتی آسیایی منعقد کرده تا بتواند قبل از افزایش و توسعه چشمگیر تولید گاز، ناوگان کشتیرانی خود را با اضافه کردن 19 کشتی حامل گاز طبیعی مایع تقویت کند.

این قراردادها در بخش دوم  عملیات رقابت بین‌المللی شرکت قطر انرژی برای انتخاب مالکان کشتی‌ها به عنوان بخشی از برنامه توسعه ناوگان گاز طبیعی مدیریت خواهد شد و بر اساس آن شرکت حمل و نقل گاز مایع چینی شش نفتکش، شرکت شاندونگ نیز شش نفتکش، شرکت حمل و نقل بین‌المللی مالزی 3 عدد و شرکت ژاپنی کاوازاکی کیسن کایشا و هیوندای گلوویس کره جنوبی نیز هر کدام دو نفتکش در اختیار قطر قرار خواهند داد.

سعد الکعبی تصریح کرد: این توافقنامه‌ها  نقطه عطفی در برنامه‌های شرکت قطر انرژی است که تعداد کل کشتی‌های تحت قرارداد آن به 104 کشتی حمل گاز خواهد رسید و بزرگ‌ترین برنامه ساخت و اجاره تانکرهای گاز در تاریخ صنعت قطر با هدف افزایش ظرفیت تولید به‌ویژه از میدان شمالی و اجرای پروژه امریکایی «گلدن باس»  به شمار می‌آید.

گفتنی است قطر پیشتر برای ساخت 77 کشتی در کارخانه‌های کشتی‌سازی کره و چین در مراحل اولیه برنامه خرید کشتی‌های حمل و  نقل گاز مایع قرارداد بسته بود ضمن آنکه توسعه میدان شمالی شرکت انرژی قطر موقعیت این شرکت را به عنوان بزرگ‌ترین صادرکننده گاز طبیعی مایع در جهان تثبیت خواهد کرد.

انتهای پیام/
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
  اخبار روز سایر رسانه ها
   اخبار از پلیکان
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
   پیشنهاد امروز