خبرگزاری کار ایران

در گفت وگو با ایلنا مطرح شد:

بار پرداخت یارانه‌ سوخت هر روز سنگین‌تر می‌شود

asdasd
کد خبر : ۱۴۵۰۳۶۶

رییس هیات عامل ایدرو گفت: سوخت در کشور ما با یارانه‌های سنگین در اختیار مردم قرار می‌گیرد و بار پرداخت یارانه‌ها هم روز به روز سنگین‌تر می‌شود تا جایی که دارد از حد تحمل خارج می‌شود. بنابراین راه گریزی غیر از عبور از خندق سوخت برای تغییر شرایط کنونی نیست.

بابک احمدی رییس هیات عامل سازمان توسعه و نوسازی صنایع ایران (ایدرو) در گفت‌وگو با ایلنا گفت: برقی سازی حمل و نقل سیاست وزارت صمت نیست، بلکه سیاست امروز کشور و راهبرد کلان اقتصادی، صنعتی و فناورانه است. 

وی تاکید کرد: شخص رییس جمهور خود پیگیر طرح برقی‌سازی خودروها هستند و موضوع خودروهای برقی موضوعی راهبردی به شمار می آید. باید توجه داشت که مصرف روزانه بنزین کشور گاه تا ۱۲۰ میلیون لیتر هم می‌رسد و جریان مصرف همچنان رو به رشد است.  

رییس هیات عامل ایدرو افزود: سوخت در کشور ما با یارانه‌های سنگین در اختیار مردم قرار می‌گیرد و بار پرداخت یارانه‌ها هم روز به روز سنگین تر می‌شود تا جایی که دارد از حد تحمل خارج می‌شود. بنابراین راه گریزی غیر از عبور از خندق سوخت برای تغییر شرایط کنونی نیست. 

وی خاطرنشان کرد: خودروهای برقی هم سوخت پاک مصرف می کنند و هم از قابلیت بازیافت انرژی برخوردار هستند.

انتهای پیام/
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
  اخبار روز سایر رسانه ها
   اخبار از پلیکان
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
   پیشنهاد امروز