خبرگزاری کار ایران

| 05:00   
کد خبر : ۱۳۸۹۰۱۱

زائران اربعین ۵ ساعت پیش از پرواز در فرودگاه‌های عراق حاضر شوند

سازمان هواپیمایی در اطلاعیه‌ای جدید اعلام‌کرد که با توجه به انجام دو مرحله بازرسی (خودرو و مسافر) و صف‌های طویل ایجاد شده در مسیر حضور مسافران برای پروازهای برگشت از فرودگاه‌های نجف و بغداد، حضور مسافران پنج ساعت قبل از پرواز الزامی است.

زائران اربعین ۵ ساعت پیش از پرواز در فرودگاه‌های عراق حاضر شوند

به گزارش ایلنا، در اطلاعیه سازمان هواپیمایی آمده است: حضور زائران در پروازهای رفت از ایران در فرودگاه سه ساعت پیش از پرواز به‌منظور انجام تشریفات اداری، گذرنامه، پرداخت خروجی، دریافت ارز مسافرتی و غیره الزامی است. گیت خروج مسافران در پروازهای خارجی یک ساعت قبل از پرواز بسته خواهد شد.

حضور مسافران برای پروازهای برگشت از فرودگاه‌های نجف و بغداد پنج ساعت قبل از پرواز الزامی است. با توجه به انجام دو مرحله بازرسی (خودرو و مسافر) و صف‌های طویل ایجاد شده در مسیر لازم است زائرین با در دست داشتن بلیت و گذرنامه زمان حضور خود در فرودگاه را مدیریت کنند.

پیشنهاد می شود زائران بلیت پروازهای رفت و برگشت خود را در ایران تهیه کنند. بلیت در فرودگاه‌های کشور عراق و یا پای پرواز فقط به صورت دلاری فروخته می‌شود.

لازم است زائران بلیت خود را از دفاتر فروش بلیت شرکت‌های هواپیمایی معتبر خرید کنند و در هنگام خرید شماره همراه در دسترس خود را ارئه تا هرگونه تغییر در ساعت پرواز و یا تاخیر احتمالی را شخصا دریافت کنند.

در صورت مفقود شدن پاسپورت زائران، لازم است با هماهنگی نماینده کنسولی در فرودگاه نجف یا نماینده شرکت هواپیمایی، مراتب پیگیری از کنسول در نجف یا بغداد به صورت حضوری توسط مسافر انجام شود. بنابراین در خصوص این افراد زمان لازم برای رفت و برگشت به داخل شهر نجف و اخذ نامه خروج از کشور عراق ، نیز باید علاوه بر زمان پنج ساعت محاسبه شود.

سازمان هواپیمایی همچنین از اقلام ممنوعه در سفر به عراق در ایام اربعین از جمله پاور بانک و ۱۰۹ قلم دارو خبر داد و اعلام کرد: اطلاعات کامل بر روی سایت سازمان هواپیمایی کشوری در قسمت لینک پروازهای اربعین در دسترس است.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    اخبار روز سایر رسانه ها
      اخبار از پلیکان
      پیشنهاد امروز