خبرگزاری کار ایران

| 07:55   
کد خبر : ۱۳۷۹۲۶۰

تامین یک میلیون کیلووات ساعت برق کنکور از نیروگاه بیوگاز تصفیه‌خانه‌ تهران

مدیر دفتر سیستم‌های کنترل و انرژی فاضلاب تهران از تامین بیش از یک میلیون کیلووات ساعت برق در روزهای برگزاری کنکور سراسری با هدف ایجاد پایداری شبکه برق در شهر تهران خبر داد.

تامین یک میلیون کیلووات ساعت برق کنکور از نیروگاه بیوگاز تصفیه‌خانه‌ تهران

به گزارش ایلنا از وزارت نیرو، محمد منصوری گفت: با تدابیر اتخاذ شده در روزهای 14، 15 و 16 تیرماه، با قطع برق اصلی در تصفیه‌خانه‌های فاضلاب، دیزل ژنراتور مستقر در تصفیه‌خانه‌ها از حدود ساعت 10 تا 14 (ساعات برگزاری کنکور) وارد شبکه برق سراسری شد.

منصوری افزود: در این اقدام میزان توان برق تولیدی توسط دیزل ژنراتورهای تصفیه‌خانه‌های محلی از جمله تصفیه‌خانه‌های فاضلاب شهرک غرب، شهرک اکباتان، زرگنده، قیطریه، شهید محلاتی و صاحبقرانیه در سه روز برگزاری کنکور، معادل 157هزار و 66 کیلووات ساعت بوده است.

وی ادامه داد: همچنین برق تولیدی نیروگاه بیوگاز تصفیه‌خانه‌ فاضلاب جنوب تهران در واحدهای یک تا شش با حجم تولید 141 هزار و 898 کیلووات ساعت در روزهای برگزاری کنکور وارد مدار بهره‌برداری شد.

شرکت فاضلاب تهران یکی از شرکت‌های پیشرو در حوزه انرژی‌های تجدیدپذیر محسوب می‌شود که در چارچوب توسعه پایدار و حفاظت از محیط زیست، بهره‌گیری از انرژی‌های تجدید‌پذیر در واحدهای مختلف تصفیه‌خانه‌های فاضلاب را در دستور کار خود قرار داده است.

از فعالیت‌های شاخص شرکت فاضلاب تهران در حوزه انرژی‌های تجدیدپذیر می‌توان به بازیابی متان و تولید برق و حرارت از بیوگاز در تصفیه‌خانه‌های فاضلاب، احداث نیروگاه خورشیدی و ...اشاره کرد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    اخبار روز سایر رسانه ها
      اخبار از پلیکان
      پیشنهاد امروز