خبرگزاری کار ایران

| 10:33   
کد خبر : ۱۳۴۲۵۵۱

برپایی نوروزگاههای عشایری برای عرضه بی‌واسطه تولیدات به مسافران نوروزی

رییس روابط عمومی سازمان امور عشایر ایران از برپایی نوروزگاه‌های عشایری در سراسر کشور برای ارائه خدمات و عرضه بدون واسطه تولیدات عشایر به مسافران نوروزی خبر داد.

برپایی نوروزگاههای عشایری برای عرضه بی‌واسطه تولیدات به مسافران نوروزی

به گزارش ایلنا از  از سازمان امور عشایر ایران، «علیرضا رحیمی» افزود: عشایر کشور در نوروز ۱۴۰۲ با برپایی سیاه چادر و آلاچیق در مراکز استان‌ها و کیلومتر۳۰ و ۶۰ ورودی شهرها به مسافران و گردشگران نوروزی خدمات ارائه می‌دهند.

رییس روابط عمومی سازمان امور عشایر ایران گفت: طبق آمار راهنمایی و رانندگی، بیشترین حوادث رانندگی جاده‌ای در ایام نوروز در ۳۰ کیلومتری ورودی شهرها به دلیل خستگی و عجله راننده‌ها برای رسیدن به مقصد روی می‌دهد و برپایی چادرهای عشایر در کنار اقامتگاه‌های خدمات نوروزی، محلی برای رفع خستگی مسافران و در راستای برنامه های ستاد مرکزی خدمات سفر کشور است.

رحیمی گفت: مسافران نوروزی ضمن استراحت و پذیرایی در این سیاه چادرها و آلاچیق های، با سبک زندگی عشایر، ظرفیت‌های اقتصادی و فرهنگی، آیین‌ها و آداب و رسوم نوروزی و موسیقی محلی عشایر و اقوام مختلف کشور آشنا می‌شوند.

وی ادامه داد: برای امسال برپایی بیش از ۶۰۰ سیاه چادر در سراسر کشور پیش بینی شده که تاکنون بیش از ۴۰۰ مورد آن در مراکز و مناطق گردشگری استان ها و ورودی شهرستان‌های کشور دایر شده است.

عرضه بدون واسطه تولیدات و صنایع دستی عشایر به مسافران نوروزی

رییس امور بین الملل سازمان امور عشایر ایران با اشاره به اینکه تولیدات عشایر به دلیل کیفیت بالا همواره مورد توجه مردم است، برپایی نوروزگاه‌های عشایری را بستری برای عرضه بدون واسطه محصولات عشایر و تقویت تولید، اقتصاد و درآمد عشایر عنوان کرد.

رحیمی افزود: در این سیاه چادرها صنایع دستی، فراورده‌های لبنی، گیاهان دارویی، غذاهای سنتی، شیرینجات و سوغات محلی عشایر عرضه می شود و همچنین فرصت مناسبی برای معرفی توانمندی های گردشگری و فرهنگی جامعه عشایری کشور به مردم و مسافران است.

وی خاطرنشان کرد: این سیاه چادرها و نوروزگاه‌ها عموما در نزدیکی مجتمع‌های خدمات رفاهی جاده ای برپا شده تا مسافران بتوانند از ظرفیت این مجتمع‌ها نیز برای سوخت گیری و سایر امکانات آنها استفاده کنند.

رییس روابط عمومی سازمان امور عشایر ایران از همکاری رسانه‌ها به ویژه خبرگزاری ها و صدا و سیما و مراکز استانی آنها در اطلاع رسانی و انعکاس این رویداد ملی قدردانی کرد.

یک میلیون ۵۰۰ هزار نفر در کشور زندگی کوچندگی دارند که ۲۵درصد از گوشت قرمز و مواد پروتئینی و ۳۵درصد از صنایع دستی کشور را تولید و به بازار غرضه می کنند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    اخبار روز سایر رسانه ها
      اخبار از پلیکان
      پیشنهاد امروز