کد خبر: 1342015 A

ذخایر آب سدهای اصفهان به 441میلیون مترمکعب رسید

مدیر بهره برداری و نگهداری از تاسیسات آبی شرکت آب منطقه‌ای اصفهان گفت: مجموع ذخیره آب سدهای بزرگ استان اصفهان به 441میلیون مترمکعب رسید.

ذخایر آب سدهای اصفهان به 441میلیون مترمکعب رسید

به گزارش ایلنا از وزارت نیرو، احسان الله امینی، امروز بیست و هشتم اسفند ماه، با اشاره به آخرین وضعیت ذخیره آبی هفت سد بزرگ استان اصفهان، اظهار کرد: ذخیره سد مخزنی زاینده رود با ظرفیت نرمال یک میلیارد و 239 میلیون متر مکعب امروز به 348 میلیون مترمکعب رسید.

وی با بیان این که ذخیره آبی سد زاینده رود نسبت به سال گذشته 29درصد افزایش داشته است، ادامه داد: در مقایسه با بلندمدت (۵۰ سال)، ذخیره آب این سد 50 درصد کاهش یافته است.

مدیر بهره برداری و نگهداری از تاسیسات آبی شرکت آب منطقه‌ای اصفهان به وضعیت سد گلپایگان اشاره کرد و گفت: این سد در حال حاضر 36.46 میلیون مترمکعب آب ذخیره داشته است و حجم آن نسبت به سال گذشته در مدت زمان مشابه 144درصد افزایش و در مقایسه با بلند‌مدت نیز 73درصد افزایش نشان می‌دهد.

وی افزود: ذخیره سد قره‌آقاچ سمیرم به 23.18 میلیون مترمکعب رسیده است.

امینی با بیان این که ذخیره سد حنای سمیرم امروز به 18.55میلیون مترمکعب رسیده است، تصریح کرد: حجم این سد در مدت مشابه سال گذشته 97درصد و در مقایسه با بلند‌مدت 8درصد افزایش ذخیره آبی دارد.

مدیر بهره‌برداری و نگهداری از تاسیسات آبی شرکت آب منطقه‌ای اصفهان ادامه داد: سد خمیران در تیران و کرون تا امروز 5.87 میلیون مترمکعب ذخیره آبی داشته است و ذخیره این سد نسبت به سال گذشته 25درصد افزایش داشته است.

امینی افزود: سد باغکل واقع در خوانسار نیز هم اکنون 1.91 میلیون مترمکعب آب دارد و  بر این اساس حجم آبی سد باغکل در مقایسه با سال قبل 12درصد و نسبت به میانگین بلند مدت 19 درصد افزایش نشان می‌دهد.

وی میزان آب ذخیره شده در سد کمانه را 4.19 میلیون متر مکعب اعلام کرد و افزود: ذخیره این سد در مقایسه با بلند مدت 27 درصد افزایش نشان می‌دهد.

مدیر بهره‌برداری و نگهداری از تاسیسات آبی شرکت آب منطقه‌ای اصفهان یادآور شد: میزان پرشدگی سدهای استان 32درصد است.

انتهای پیام/
استان اصفهان اصفهان وزارت نیرو آب منطقه ای
نرم افزار موبایل ایلنا
تبلیغات
ارسال نظر