کد خبر: 1341961 A

افزایش ۱۳ درصدی قیمت تخم مرغ و مرغ در امارات

وزارت اقتصاد امارات از تصویب افزایش حداکثر 13 درصدی قیمت تخم مرغ و مرغ در این کشور در چارچوب حفظ امنیت غذایی در تمامی بازارهای دولتی خبر داد.

افزایش ۱۳ درصدی قیمت تخم مرغ و مرغ در امارات

به گزارش ایلنا از خلیج آنلاین، وزارت اقتصاد امارات از تصویب افزایش حداکثر 13 درصدی قیمت تخم مرغ و مرغ در این کشور در چارچوب حفظ امنیت غذایی در تمامی بازارهای دولتی خبر داد.

این وزارتخانه در بیانیه‌ای اعلام کرد که این افزایش موقتی است و درخواست آن ظرف 6 ماه بررسی خواهد شد. در صورتی که با توجه به تحولات بازارهای داخلی، منطقه‌ای و جهانی دلایل آن وجود نداشته باشد، لغو یا اصلاح خواهد شد.

این وزارتخانه اعلام کرد که این اقدام در شرایطی انجام شد که تعدادی از شرکت‌های فعال در این زمینه در کشور به وزارت اقتصاد برای افزایش قیمت‌ها درخواست ارائه کردند. با توجه به اینکه در دوره گذشته متحمل ضرر و زیان زیادی شده‌اند که ناش از هزینه‌های تولید و نهاده‌های تولید از علوفه وارداتی و سایر مواد بوده است.

این وزارتخانه اعلام کرد که یک مطالعه تحلیلی برای بررسی میزان تقاضا با همکاری یک تیم مشاوره تخصصی در مورد قیمت تمام شده تخم مرغ و مرغ انجام داده و به این نتیجه رسیده که افزایش موجه بین 13 تا 20 درصد است.

این وزارتخانه اعلام کرد که نرخ 13 درصدی، نرخی ساده و موجه است که با قیمت بالای این محصولات در منطقه و جهان همخوانی دارد.

در سال گذشته، قیمت خوراک با نرخ‌هایی بین 60 تا 80 درصد در سطح جهانی افزایش یافت که در نتیجه اختلال در زنجیره تأمین و توقف صادرات غلات از اوکراین در نتیجه جنگ بود.

انتهای پیام/
افزایش قیمت اقتصاد جنگ جهان امنیت
نرم افزار موبایل ایلنا
تبلیغات
ارسال نظر