خبرگزاری کار ایران

گوشت وارداتی بی کیفیت از بازار جمع شد

asdasd
کد خبر : ۱۳۳۴۵۳۷

معاون بازرگانی شرکت پشتیبانی دام با بیان اینکه گوشت‌های بی کیفیت مجوز توزیع در حوزه مصرف خانوار را پیدا نکرد و هم اکنون به عنوان مصرف صنعتی استفاده می‌شود گفت: این گوشت از بازار جمع آوری شد.

به گزارش ایلنا، محمد جعفری، معاون بازرگانی داخلی شرکت پشتیبانی امور دام کشور در مصاحبه تلفنی با برنامه‌ای رادیویی درباره کیفیت غیرقابل قبول گوشت‌های وارداتی گفت: شرکت پشتیبانی امور دام در حال حاضر عرضه کننده گوشت منجمد وارداتی یا داخلی است.

وی افزود: کیفیت گوشت‌های وارداتی شرکت پشتیبانی امور دام بر اساس پروتکل‌های اعلامی سازمان دامپزشکی است و تاکنون هیچ نارضایتی از طریق مصرف این گوشت‌ها به شرکت ارجاع نشده است.

معاون بازرگانی داخلی شرکت پشتیبانی امور دام خاطرنشان کرد: ما گوشت‌های منجمد وارداتی را به فروشگاه‌ها دادیم تا قطعه بندی کنند و به صورت قطعات یک کیلویی عرضه کنند بنابراین در فرآوری مجدد، اگر مشکلی هم باشد قطعاً جداسازی می‌شود.

این مقام مسئول گفت: اینکه گوشت منجمد وارداتی بی کیفیت باشد تا به حال سابقه نداشته و گوشت‌های داخلی فرآوری شده به صورت منجمد نیز در واحدهای بسته بندی زیر نظر سازمان دامپزشکی فرآوری شده و اگر مصرف کننده‌ای مشکل خاصی دارد می‌تواند به شرکت پشتیبانی امور دام استان مراجعه و نسبت به عودت گوشت اقدام کند.

جعفری با بیان اینکه شرکت پشتیبانی امور دام، کیفیت گوشت‌های وارداتی منجمد را سنجیده و هیچ مشکلی ندارد گفت: شرکت به دلیل اینکه هنوز درباره کیفیت گوشت وارداتی گرم اقدامی نشده لذا فعلاً نظری ندارد. در واقع، ما متولی واردات گوشت گرم نیستیم و این مقوله به انجمن واردکنندگان فرآورده‌های دامی بخش خصوصی محول شده است.

معاون بازرگانی داخلی شرکت پشتیبانی امور دام با اشاره به اینکه گوشت‌های بی کیفیت مجوز توزیع در حوزه مصرف خانوار را پیدا نکرد و هم اکنون به عنوان مصرف صنعتی استفاده می‌شود گفت: این گوشت از بازار جمع آوری شد و برای مصرف صنعتی به واحدهای فرآوری و چربی گیری برگشت.

گلایه از کیفیت گوشت

در ادامه ذبی اله اعظمی ساردویی سخنگوی کمیسیون کشاورزی مجلس با بیان اینکه یک شرکت خصوصی گوشت‌های گرم بی کیفیت را وارد کشور کرده گفت: شرکت پشتیبانی امور دام هر وقت که گوشتی را وارد می‌کند معمولاً کیفیت‌ها خوب است و هیچ وقت نمی‌خواهد سر مردم کلاه بگذارد.

وی با اشاره به اینکه از این گوشت‌ها هم عکس و هم فیلم وجود دارد افزود: تقریباً ۴۰ درصد از این گوشت‌ها که از روسیه وارد شده، چربی بود و سازمان دامپزشکی هم گوشت را از نظر سلامت بررسی می‌کند و کاری به چربی آن ندارد.

سخنگوی کمیسیون کشاورزی مجلس عنوان کرد: ما در حال واردات محموله‌های گوشت از کشورهای استرالیا، قزاقستان و روسیه هستیم و قرار شد روی این موضوع نظرات داده شود و ما هم دنبال کنیم.

اعظمی ساردویی گفت: اعضای کمیسیون کشاورزی در بازار حاضر شدند و کیفیت غیرقابل قبول این گوشت‌ها را رؤیت کردند لذا مسئولان باید پاسخگو باشند و این گوشت‌ها از این به بعد وارد کشور نشود.

این نماینده مجلس تصریح کرد: بخش خصوصی به دلیل نبود نظارت دقیق، گوشت را با قیمت پایین‌تر و چربی بیشتر وارد کرد و وزارت جهاد کشاورزی، واردکنندگان این گوشت و شرکت پشتیبانی امور دام باید پاسخگو باشند.

انتهای پیام/
ارسال نظر
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
  اخبار روز سایر رسانه ها
   اخبار از پلیکان
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
   پیشنهاد امروز