خبرگزاری کار ایران

در گفت‌وگو با ایلنا مطرح شد:

مشکل جدید حمل و نقل خودروهای صفر از کارخانه به شهرستان‌ها

asdasd
کد خبر : ۱۲۲۳۳۲۷

رئیس اتحادیه خودروی اصفهان گفت: یکی از مشکلات کنونی ما حمل و نقل خودرو به شهرستان‌ها است که شاید 15 تا 20 روز یا یک ماه، خودرو فاکتور شده و آماده تحویل به مشتری است اما به مشتری پیام می‌دهند که خودشان خودرو را از تهران تحویل بگیرند.

علیرضا جلوانی درباره روند افزایش قیمت خودروهای داخلی به خصوص محصولات ایران خودرو در بازار به خبرنگار ایلنا گفت: این افزایش قیمت‌ها از حدود 10 تا 15 روز اخیر شروع شده که بیشتر به خاطر عرضه کم خودرو است که شرکت‌های ایران خودرو و سایپا تولید و عرضه‌شان را کاهش داده‌اند. افزایش قیمت ارز از دیگر عوامل بالا رفتن قیمت‌ها است.

وی افزود: یکی دیگر از عوامل، به خاطر احتکار خودروهاست. خیلی‌ها را می‌شناسیم که خودرو را در منازل‌شان احتکار کرده‌اند و از فروش آن جلوگیری می‌کنند. همه این عوامل باعث می‌شوند یک خریدار معمولی در شهرستان که به ما مراجعه می‌کند، برای پیداکردن یک 206 معمولی با وقفه مواجه شود.

رئیس اتحادیه خودروی اصفهان خاطرنشان کرد: از دیگر مشکلات ما حمل و نقل خودرو به  شهرستان‌ها است که شاید 15 تا 20 روز یا یک ماه فاکتور شده و آماده تحویل به مشتری است اما به مشتری پیام می‌دهند که خودشان بروند و خودرو را از تهران تحویل بگیرند. این مشکل از سال جدید خیلی بیشتر شده که شاید دلیل آن وجود مشکلاتی برای حمل و نقل خودروهای تولید شده از سوی کارخانه‌ها به خاطر افزایش هزینه‌های حمل و نقل است.

جلوانی افزود: اگر مشتری مراجعه و خودرو را تحویل نگیرد حداقل تا یک ماه دیگر آن را ارسال می‌کنند. حتی کارخانه‌ها پیشنهاد می‌دهند، 700 یا 800 هزار تومان هزینه آن را به مشتری پرداخت کنند که خودش خودرو را تحویل بگیرد و به شهرستان منتقل کنند. این کار برای مشتری صرف ندارد چون اگر بخواهد خود تحویل بگیرد از صفر بودن خارج می‌شود و اگر با تریلی بخواهد خودرو را حمل کند، هزینه‌اش بیشتر می‌شود. همه این مسائل باعث شده که هر روز با افزایش قیمت خودروی داخلی مواجه باشیم.

رئیس اتحادیه خودروی اصفهان قیمت روز برخی از خودروهای ایران خودرو را چنین اعلام کرد: پژو206 تیپ 2  حدود 300 میلیون تومان، پارس تیو فایو 378 میلیون تومان، پارس سال 308 میلیون تومان، 207 دنده‌ای سقف پانروما سفید 400 میلیون، 207اتومات 560 میلیون تومان، سمند ال ایکس 280 میلیون تومان امروز قیمت داشته است.

انتهای پیام/
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
  اخبار روز سایر رسانه ها
   اخبار از پلیکان
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
   پیشنهاد امروز