کد خبر: 190802 A

فرمانده نیروی انتظامی استان اصفهان خبر داد:

استان اصفهان برای نخستین بار پس از ۱۰ سال شاهد کاهش چهار درصدی سرقت‌های خرد بوده است.

فرمانده انتظامی استان اصفهان در جمع خبرنگاران در آستانه روز خبرنگار با ارائه گزارشی از عملکرد چهارماهه نخست سال ۹۳ نیروی انتظامی گفت: استان اصفهان برای نخستین بار پس از ۱۰ سال شاهد کاهش چهار درصدی سرقت‌های خرد بوده است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از اصفهان؛ سردارعبدالرضا آقا خانی با اشاره به اولویت‌های سال ۹۲ پلیس در بحثاظهار داشت: کشف ۳۶ تن موادمخدر یکی از موفقیت‌های پلیس در سال گذشته بوده است و در چهار ماهه نخست سال ۹۳ نسبت به همین مدت در سال گذشته با افزایش ۴ درصدی کشفیات مواد مخدر، بیش از ۱۲ تن مواد مخدر روبه رو بوده‌ایم.
وی همچنین به کاهش ۶ درصدی جرائم خشن در اصفهان طی چهار ماه گذشته اشاره و عنوان کرد: هدف پلیس اصفهان کاهش ۲۰ درصدی جرائم خشن است.
سردار آقا خانی با بیان اینکه در چهار ماهه اول سال جاری۶۰۰ هزار تماس تلفنی با فوریت‌های پلیس ۱۱۰ داشته‌ایم، افزود: از این تعداد ۴۰۰ هزار تماس عملیات و حضور واحدهای ۱۱۰ را در صحنه در پی داشت و ۲۸ هزار تماس با شماره ۱۹۷(انتقادات، پیشنهادات، مشاوره و شکایات) بوده است.

فرمانده نیروی انتظامی استان اصفهان از افزایش ۱۱ درصدی دستگیری قاچاقچیان در استان خبر داد و اذعان داشت: امسال با تاکید فرمانده انتظامی ناجا در بحثکاهش تصادفات پلیس اصفهان نقطه مطلوب خود را ۲۰ درصد قرار داده است تا به این نقطه مورد هدف برسد که البته با نقطه مطلوب فاصله دارد.

این مقام مسئول با اشاره به کشف ۸۵ درصدی کشفیات جرائم خشن در چهارماهه نخست سال عنوان کرد: در تیرماه و ماه مبارک رمضان کاهش برخی جرائم اخلاقی مانند مزاحمان خیابانی و اجتماعی را شاهد بوده‌ایم که فضای معنوی این ماه در این زمینه بسیار کمک کننده بوده است.

وی در ادامه به بیان برنامه‌های سه ماهه دوم سال ۹۳ نیروی انتظامی پرداخت و خاطر نشان کرد: برنامه ساماندهی کلانتری‌ها تا سقف ۲۰ کلانتری آغاز شده است و امیدواریم در ‌‌نهایت به سقف ۳۰ کلانتری برسیم.

سردارآقاخانی همچنین از طرح جدید پلیس افتخاری در اصفهان با سهمیه یک‌هزار نفری تا اوایل شهریور ماه اشاره کرد و افزود: افراد علاقمند و مورد اعتماد و با انگیزه می‌توانند در این زمینه با پلیس همکاری کنند و امید داریم تا اوایل مهر ماه پلیس افتخاری بتواند با پویایی به پلیس کمک کند.

وی جمع آوری باند سرقت‌های خشن، برخورد با اراذل و اوباش، برخورد با مزاحمان خیابانی، برخورد با بد پوشش‌های منافی عفت و حجاب، شدت بخشیدن به جمع‌آوری تجهیزات ماهواره‌ای و نظارت بر قوانین راهنمایی و رانندگی در درون و بیرون شهر، پاکسازی محلات از معتادان و توجه به تهدیدات منجر به جرائم خشن را جز هشت ماموریت پلیس در سه ماهه دوم سال جاری عنوان کرد.
فرمانده نیروی انتظامی استان اصفهان ادامه داد: همچنین برخورد با صنوف متخلف با همکاری اتحادیه اصناف، توجه ویژه به آموزش‌های همگانی در اجتماعات مردمی به عنوان بهترین راه پیشگیری از جرم و سرعت بخشیدن به فعالیت واحدهای ۱۱۰، کامل کردن تفکیک واحدهای گشت از فوریت‌های پلیس، جمع آوری تجهیزات ماهواره، کنترل باغ تالارهای غیرمجاز و کیفیت بخشی به گشت‌های ارشاد نیز از جمله اقدامات نیروی انتظامی است.

سردار آقاخانی خبرنگاران را همیاران و تکمیل کننده اقدامات پلیس دانست که توانسته تامین‌کننده و تقویت‌کننده ماموریت‌ها و استرس‌ها و نیز امنیت پایدار باشند.

استان اصفهان استرس اصفهان پوشش جرم سرقت قوانین راهنمایی و رانندگی ماهواره مواد مخدر نیروی انتظامی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر