خبرگزاری کار ایران

بهره برداری از خط تولید گیاهان دارویی یاس کبود در آران و بیدگل

asdasd
کد خبر : ۱۰۸۳۴۲۴

باحضور معاون توسعه روستایی و مناطق محروم نهاد ریاست جمهوری و مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید کشور ، خط تولید دارو های گیاهی و مکمل ها شرکت تعاونی بانوان " یاس کبود کاشان" در روستای علی آبادکویر شهرستان آران وبیدگل به بهره برداری رسید.

به گزارش خبرنگار ایلنا از کاشان، معاون امور سرمایه گذاری معاونت توسعه روستایی مناطق محروم ریاست جمهوری گفت: توجه به کارکرد و حمایت از مشارکت های مردمی با هدف تقویت اقتصاد و فقر زدایی و تولید محصولات دارویی بر پایه ظرفیت مناطق مستعد، از اهداف راه اندازی شرکت های دارو سازی گیاهی در مناطق برخوردار مانند کاشان است.

منوچهر رزم جو با اشاره به حمایت دولت از فرصت های شغلی به ویژه در مناطق محروم و روستایی کشور تصریح کرد: طی سال های اخیر کارهای ارزنده و ماندگار فراوانی در حوزه سرمایه گذاری،تولید و اشتغال، با همکاری و تعامل نهاد های مالی کشور از جمله صندوق کارآفرینی امید محقق شده است که از آنها  می توان به عنوان  قانون و پشتوانه  اشتغال پایدار روستایی نام برد.

معاون امور سرمایه گذاری معاونت توسعه روستایی مناطق محروم نها ریاست جمهوری خاطر نشان کرد: یکی از نمونه های موفق سرمایه گذاری که مدیران مجموعه توانستند با دریافت تسهیلات ارزان قیمت و خرید تجهیزات زمینه اشتغال 52 نفر در یک شیفت کاری و 73 نفر در دو شیفت کاری، از جوانان تحصیل کرده به خصوص  بانوان و زنان سرپرست خانوار را فراهم آورند شرکت تعاونی بانوان "گل یاس کبود" کاشان است.

بهره برداری از خط تولید گیاهان دارویی یاس کبود در آران و بیدگل

مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید کشور هم در این مراسم، هدف خود از حضور در این آیین را ارج نهادن به کار ارزشمند و والای بانوانی دانست که در جایگاه سهامدار و کارآفرین با قرار دادن یارانه های شخصی خود به عنوان ضمانت، زمینه دریافت بیش از شصت و هشت میلیارد ریال تسهیلات بانکی را فراهم کردند.

 اصغر نوراله زاده با بیان اینکه حمایت از طرح های کوچک و بزرگ تولیدی جز برنامه های اصلی و ادامه دار صندوق در تمامی نقاط کشور است، تصریح کرد: برای تولید و فرآوری گیاهان دارویی هزار و سیصد میلیارد تومان تسهیلات قرض الحسنه به همراه بازپرداخت های طولانی مدت در سال جاری برای کشور در نظر گرفته اییم و امیدواریم‌ طرح های توسعه شرکت دارویی بانوان " گل یاس کبود" کاشان در شهرستانی که از آن به عنوان خاستگاه تولید عرقیات و گل محمدی یاد می کنند به نتیجه مطلوب برسد.

مدیر صندوق کارآفرینی امید استان اصفهان هم در این آیین راه اندازی و بهره برداری از شرکت داروسازی بانوان گل یاس کبود، این شرکت را تبلور شعار ما می توانیم دانست و گفت:بانوان شاغل در این مجموعه توانستند با تکیه بر توان فردی و استفاده اعتبارات مشترک صندوق و معاونت توسعه مناطق محروم رخدادی  مبارک وبزرگ را در استان رقم بزنند.

 احسان مهدوی با بیان اینکه برای ایجاد یک شغل ثابت و پایدار می بایست بیش از  یک میلیارد تومان سرمایه گذاری کرد تاکید کرد: با این وجود صندوق کارآفرینی امید استان موفق شد سال گذشته با پرداخت بیست وسه میلیارد تومان برای ۵۷۴ نفر فرصت شغلی فراهم کند.

رئیس هیات مدیره شرکت تعاونی بانوان یاس کبود کاشان تاسیس موسسه خیریه به عنوان نهادی اجتماعی با هدف توانمند سازی اقشار مختلف بانوان را ایده جمعی از فرهنگیان و نیکو کاران کاشانی در سال ۷۹ دانست و اظهار داشت: سنگ بنای نخست ایجاد کسب و کار با مشارکت ۸۰۰ سهام دار حول محور مشاغل خانگی نظیر تولید انواع سبزی و صیفی و غذاهای سنتی،خیاطی وآشپزی و سایر خدمات متنوع در این حوزه شکل گرفت.

محمد مهدی صفاری نژاد افزود: پس از گذشت بیست سال از آغاز این مسیر پر فراز و نشیب تاسیس کارخانه تولید انواع فراورده های دارویی با سر مایه گذاری اولیه ۲۰۰ میلیارد ریالی در صدد است حضوری فعال و ماندگار در صنعت دارویی کشور ایفا نماید.

وی با بیان اینکه کارخانه در زمینی به مساحت حدود ۱۱۰۰۰متر مربع و در شهرک صنعتی مالک اشتر روستای علی آباد سفید شهر آران وبیدگل احداث شده است یادآورشد: زیربنای سالن های تولید، پشتیبانی و اداری حدود ۲۰۰۰متربع است و برای طرح های توسعه، سالنی به مساحت ۲۵۰۰ متر مربع پیش بینی شده است افزود: در حال حاضر یک هزار و ۳۵۰ نفر سهامدار و ۲۴۰ خانوار اعضای موسسه خیریه و شرکت تعاونی بانوان گل یاس کبود کاشان هستند .

انتهای پیام/
ارسال نظر
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
  اخبار روز سایر رسانه ها
   اخبار از پلیکان
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
   پیشنهاد امروز