خبرگزاری کار ایران

| 04:53   
کد خبر : ۷۸۸۱۴۸

همایش سراسری فعالان گردشگری استانهای مختلف کشور در گناباد برگزار شد

رییس اداره میراث فرهنگی گناباد گفت: هدف از این همایش توسعه گردشگری در قالب گردشگری پایدار و مستمر و مثمر ثمر است.

همایش سراسری فعالان گردشگری استانهای مختلف کشور در گناباد برگزار شد

علیرضا شناسایی در گفتگوی اختصاصی با‌ خبرنگار ایلنا در گناباد، در مورد زوایای برگزاری همایش  سراسری فعالان گردشگری استانهای مختلف کشور در شهرستان گناباد گفت: در این همایش حدود 35نفر از22 شهر ایران از فعالان، لیدرها و مدیران گردشگری شهرهای سطح کشور در سفر به شهرستان گناباد طی سه روز از تمام نقاط تاریخی و گردشگری به جهت آشنایی با رسومات، فرهنگ و آئین کهن مردمان این دیار بازدید کردند.

رییس اداره میراث فرهنگی گناباد ادامه داد: هدف از این همایش توسعه گردشگری در قالب گردشگری پایدار و مستمر و مثمر ثمر است.

وی تصریح کرد: مدیران گردشگری، هر کدام سفیرانی هستند که می توانند به خوبی و در فضای مجازی با مطرح کردن آثار تاریخی و صنایع دستی شهرستان گناباد نام این دیار کهن را پر آوازه کرده و بیش از همیشه گناباد، در زمینه گردشگری پایدار حرفی برای گفتن خواهد داشت .

شناسایی اذعان کرد: فعالان و راهنمایان تورهای گردشگری سراسر کشور در مدت سه روز برگزاری این همایش از جاذبه های تاریخی و فرهنگی گناباد شامل قنات جهانی قصبه، مسجد جامع ، موزه مردم شناسی، کال شور، روستاهای هدف گردشگری ریاب و قوژد، کویر، نقاط ییلاقی شهر کاخک و دیگر جاذبه های تاریخی در شهرهای بیدخت وحومه بازدید کردند.

رییس اداره میراث فرهنگی گناباد افزود: درجلسه هم اندیشی فعالان گردشگری در محل فرمانداری گناباد، اداره میراث فرهنگی به دنبال تعریف و تمجید از فعالیت این سه روزه نبوده بلکه ما از گردشگران در حضور فرماندار خواستیم نقاط ضعف و کاستی ها را بیان تا در برنامه های آتی این نواقص در جهت پیشرفت و رونق اقتصادی حوزه گردشگری گناباد رفع شود.

وی گفت: اکثر مدیران گردشگری ،در مورد اقامتگاههای بومگردی تاکید داشتند که برای راهنمایی بهتر گردشگران حتما کارگاهها و کلاسهای آموزشی برای استفاده مسئولین و نیروهای مشغول به کار در اقامتگاهها برگزار شود.

شناسایی تصریح کرد: هدف اداره میراث فرهنگی سوق دادن جوانان و نوجوانان تحصیلکرده به سمت حوزه صنایع دستی و مسئولیت امور اقامتگاههای بومگردی است تا از حالت هتل داری و مهمانسرا به سمت نمایان ساختن آئین و رسوم هر منطقه و گردشگری هدفمند ارتقاء یافته و صنایع دستی به سمت کیفی سازی حرکت کند.

وی افزود: مدیران گردشگری در گناباد تمام نقاط گردشگری و توریست پذیری از کویر تا نقاط ییلاقی کاخک را بازدید کردند تا درآوردن تورهای گردشگری برطبق ذائقه گردشگران از منطقه گناباد بازدید کنند و اکثرا به دنبال شناخت تاریخی هر منطقه هستند‌.

رییس اداره میراث فرهنگی گناباد در پایان گفت: امیدواریم بتوانیم با همکاری مسئولین و نهادها به سمت کیفی سازی حوزه گردشگری حرکت کرده و رضایت گردشگران‌ را به جهت پیشرفت شرایط اقتصادی و رونق تولید در گناباد سوق دهیم.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    پیشنهاد امروز