کد خبر: 640044 A

برای نخستین بار در لرستان صورت گرفت؛

رئیس‌بیمارستان شهدای عشایر خرم‌آباد از انجام جراحی پیوند دست قطع‌شده از ساعد در این بیمارستان خبر داد.

به گزارش ایلنا، عباس آزادی ظهر امروز دوشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه با اشاره به اینکه برای اولین‌بار در لرستان، دست یک مرد که از ساعد قطع شده بود، پیوند زده شد، اظهار داشت: پیش از این جراحی‌های پیوند انگشتان دست و یا مچ در لرستان انجام شده بود اما این برای اولین بار است که دست از ساعد قطع شده پیوند زده شده است.
 
وی با بیان اینکه تیم پزشکی شامل دکتر گرشاسبی فوق تخصص عروق، دکتر زارعی جراح پلاستیک و دکتر حدادی جراح ارتوپد به مدت ۱۰ ساعت این عمل پیوند را انجام دادند، تصریح کرد: پیوند دست هم به درستی انجام شده و مراحل ترمیم و بازسازی آن صورت می گیرد و در حال حاضر بیمار در بخش بستری است تا بهبودی کامل حاصل شود.
 
رئیس بیمارستان شهدای عشایر خرم آباد افزود: بیمار نیز مرد ۳۷ ساله‌ای است که در یک حادثه دستش در کمباین گیر کرده بود.
 
آزادی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه عضو قطع شده تا ۶ ساعت قابل پیوند است، ادامه داد: در صورت بروز حادثه برای فردی از تماس مستقیم عضو قطع شده با یخ باید جلوگیری شود؛ عضو باید سرد نگه داشته شود نه اینکه مستقیما در یخ باشد.
 
وی یادآور شد: مردم باید توجه داشته باشند که عضو قطع شده را در یک نایلون گذاشته و اجازه نفوذ آب به آن را ندهند، سپس این بسته را در یک کلمن یخ بگذارند تا زمانی که فرد به مرکز درمانی می رسد.

اصحاب رسانه بیمارستان پلاستیک جراحی ارتوپد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر