خبرگزاری کار ایران

کشف هزاران لیتر سوخت قاچاق در اصفهان

asdasd
کد خبر : ۱۴۸۷۱۸۵

رئیس کل دادگستری اصفهان از کشف هزاران لیتر سوخت از یک باند قاچاق گسترده در اصفهان خبر داد.

به گزارش ایلنا از اصفهان، حجت‌الاسلام‌والمسلمین اسدالله جعفری افزود: در پی انجام تحقیقات تخصصی توسط ضابطان دادگستری یک شبکه سازمان یافته قاچاق سوخت، شناسایی و با تشکیل پرونده و صدور دستورات لازم قضایی اعضای آن دستگیر شدند.

وی ادامه داد: در مراحل اولیه تحقیقات مشخص شد افرادی با تشکیل یک باند و بکارگیری تعدادی از عوامل مرتبط با چند پالایشگاه مادر در استان‌های جنوبی و مرکزی کشور مقادیر قابل توجهی از فرآورده‌های نفتی بویژه نفت گاز را از داخل کشور جمع آوری و با استفاده از تانکرهای حمل سوخت به استان‌های جنوبی و شرقی رسانده و از طریق مرز دریایی و خشکی، این فرآورده‌ها را با قیمت بسیار بالا قاچاق می‌کردند.

رییس کل دادگستری اصفهان افزود: با اشراف و رصد کامل اطلاعاتی سربازان گمنام امام زمان(عج) در نیروی انتظامی استان اعضای اصلی این باند و شگردهای آنان، شناسایی و با هماهنگی مقام قضایی در یک عملیات مشترک دستگیر شدند.

حجت الاسلام جعفری افزود: در جریان رسیدگی به این پرونده، هزاران لیتر سوخت در محل های دپوی این باند و تانکرهای محلی سوخت، کشف و همچنین ۶۰ محل دپوی سوخت، حدود ۱۰ تانکر و خودروی سبک و سنگین حمل سوخت قاچاق، شمش طلا، مزرعه کشت خشخاش و ده‌ها دستگاه خودروی لوکس، مشروبات الکلی و مواد مخدر کشف و ضبط شد.

رییس دستگاه قضایی اصفهان یادآور شد: تاکنون ۴۵ نفر از اعضای این باند شناسایی و دستگیر شده و در همان مراحل اول تحقیقات به جرایم خود اعتراف کرده اند.

وی تصریح کرد: اعضای این باند با اقدامات مجرمانه و گسترده ای که انجام داده اند صدها میلیارد ریال سود حاصل از قاچاق را تصاحب کرده اند.

وی خاطرنشان کرد: دستگاه قضایی با همکاری نیروی انتظامی استان بدون هیچ ملاحظه ای مبارزه همه جانبه با فساد و قاچاق را در دستور کار داشته و این پرونده را نیز با سرعت و دقت کامل در شعبه ویژه رسیدگی و وفق قانون با صدور حکم قاطع با عوامل و مجرمان آن برخورد خواهد کرد.

جعفری افزود: پرونده مربوطه مفتوح و تحقیقات تا شناسایی کامل تمامی عوامل دخیل در پرونده ادامه دارد.

انتهای پیام/
ارسال نظر
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
  اخبار روز سایر رسانه ها
   اخبار از پلیکان
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
   پیشنهاد امروز