خبرگزاری کار ایران

حکم قصاص قاتل رئیس مبارزه با موادمخدر مرزبانی هرمزگان صادر شد

asdasd
کد خبر : ۱۴۸۱۸۴۸

رئیس کل دادگستری هرمزگان از صدور حکم قصاص برای قاتل شهید مسعود پرکاس رییس مبارزه با موادمخدر مرزبانی این استان خبر داد.

به گزارش ایلنا از روابط عمومی دادگستری هرمزگان، مجتبی قهرمانی روز پنجشنبه افزود: این حکم از برگزاری جلسات رسیدگی به اتهامات عوامل شهادت «شهید مسعود پرکاس» رییس اداره مبارزه با موادمخدر مرزبانی هرمزگان در شعبه سوم دادگاه کیفری یک هرمزگان مستقر در میناب، حکم قصاص نفس برای متهم ردیف اول این پرونده صادر شد.

وی ادامه داد: دستگاه قضایی هرمزگان از ابتدای وقوع این جنایت، رسیدگی ویژه و سریع به پرونده را در دستورکار خود قرار داد و تمامی مراحل از جمله تحقیقات و ضوابط مندرج در آیین دادرسی کیفری را با رعایت مواعد قانونی اجرا کرد.

قهرمانی با بیان اینکه پس از تکمیل روند تحقیقات در دادسرا و صدور کیفرخواست و همچنین معرفی وکیل تعیینی از سوی متهمان و اعطای مهلت برای ارسال لوایح تکمیلی از سوی وکلای آن‌ها با رعایت مقررات مندرج در آیین دادرسی کیفری، در نهایت شعبه سوم دادگاه کیفری یک هرمزگان مستقر در میناب پس از اعلام ختم رسیدگی به صورت حضوری اقدام به صدور رای کرد.

به گفته رئیس کل دادگستری هرمزگان؛ براساس حکم صادره، شعبه سوم دادگاه کیفری یک استان هرمزگان به استناد مواد ۲۹۰ و ۴۳۶ قانون مجازات اسلامی، متهم ردیف اول این پرونده را به علت مباشرت در قتل عمد به مجازات قصاص نفس محکوم کرده است.

وی تصریح کرد: به موجب حکم صادره، سه نفر دیگر از عوامل دخیل در این جنایت نیز به اتهام مشارکت در نگهداری سلاح گرم، مقاومت و تمرد مسلحانه و معاونت در قتل عمد هریک به مجازات ۲۵ سال حبس تعزیری محکوم شده‌اند.

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان همچنین با اشاره به اینکه رای صادره مطابق قانون قابلیت فرجام خواهی در مدت زمان مقرر را دارد، خاطرنشان کرد: با صدور این رای مراحل دادرسی به این پرونده در استان هرمزگان به پایان رسید و در صورت اعتراض متهم ردیف اول و یا وکیل مدافع وی به رای صادره، پرونده جهت تکمیل مراحل قانونی به دیوان عالی کشور ارسال خواهد شد.

«سرهنگ شهید مسعود پرکاس رئیس اداره مبارزه با مواد مخدر مرزبانی استان هرمزگان» شامگاه روز دوشنبه ۱۸ اردیبهشت ماه ۱۴۰۲، در درگیری با باند اشرار مسلح در آب‌های نیلگون خلیج فارس بر اثر اصابت گلوله قاچاقچیان مواد مخدر به شهادت رسید.

انتهای پیام/
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
  اخبار روز سایر رسانه ها
   اخبار از پلیکان
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
   پیشنهاد امروز