خبرگزاری کار ایران

رئیس دستگاه قضاء ایران:

استخدام‌های مربوط به شورا‌های حل اختلاف در اسرع وقت انجام شود

asdasd
کد خبر : ۱۴۸۰۸۳۰

محسنی اژه‌ای با بیان اینکه ما باید موضوع شورای "حل اختلاف" را به متن مردم، مجالس و آموزش و پرورش ببریم، خاطرنشان کرد: البته من به مسئولان ذی‌ربط در قوه قضاییه نیز تأکید کرده‌ام که استخدام‌های مربوط به شورا‌های حل اختلاف در اسرع وقت انجام شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا از یاسوج، حجت الاسلام غلامحسین محسنی اژه‌ای در دیدار با قضات و کارکنان دستگاه قضایی استان کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اهمیت فراوان قضاوت، حساسیت زا بودن فعالیت‌های قُضات و اقداماتی که برای تحقق و گسترش عدالت کرد، اظهار داشت: امروز در زمینه تحقق ارزش‌های اسلامی در جامعه، دستگاه‌های مختلفی از جمله حوزه‌ها، آموزش و پرورش، وزارت علوم و نهاد‌های تبلیغاتی، دارای وظیفه و مسئولیت هستند و ما نیز بعنوان قوه قضاییه می‌توانیم با حمایت از اقداماتی که در کف خیابان صورت می‌گیرد، گام‌های مؤثری را در این راستا برداریم.

رئیس قوه قضاییه در بخش دیگری از سخنان خود، ادامه داد: لازم است ترتیبی اتخاذ شود که مقوله حل اختلاف، منحصر به اقدامات شورای حل اختلاف نشود.

محسنی اژه‌ای با بیان اینکه ما باید موضوع شورای "حل اختلاف" را به متن مردم، مجالس و آموزش و پرورش  ببریم، خاطرنشان کرد: البته من به مسئولان ذی‌ربط در قوه قضاییه نیز تأکید کرده‌ام که استخدام‌های مربوط به شورا‌های حل اختلاف در اسرع وقت انجام شود.

وی با تاکید براینکه باید ترتیبی اتخاذ شود که مقوله حل اختلاف، منحصر به اقدامات شورای حل اختلاف نشود، از مسئولان و کارکنان قضایی استان کهگیلویه و بویراحمد خواست که سازوکار‌های پیشنهادی خود را برای کاهش ورودی پرونده به قوه قضاییه ارائه دهند.

به گزارش ایلنا، در این نشست، رئیس کل دادگستری استان، نمایندگان قضات، کارکنان اداری و شورا‌های حل اختلاف کهگیلویه و بویراحمد به بیان دیدگاه‌ها و نقطه‌نظرات خود پرداختند.

انتهای پیام/
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
  اخبار روز سایر رسانه ها
   اخبار از پلیکان
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
   پیشنهاد امروز