خبرگزاری کار ایران

سه شکارچی غیرمجاز در مشهد دستگیر شدند

asdasd
کد خبر : ۱۴۷۹۴۱۹

رئیس اداره حفاظت محیط‌زیست شهرستان مشهد گفت: سه شکارچی غیرمجاز در این شهرستان دستگیر و با تشکیل پرونده تحویل مقامات قضایی شدند.

به گزارش ایلنا از مشهد، هادی موسی‌پور با بیان‌اینکه دستگیری این شکارچیان غیرمجاز در قالب دو عملیات جداگانه صورت گرفته است، افزود: در نخستین ماموریت پیرو گزارش رسیده از سوی همیاران حفاظت محیط زیست شهرستان مبنی بر شکار غیر مجاز یک رأس آهو توسط فردی معلوم و سابقه‌دار در منطقه حفاظت شده کوه بزنگان با قصد انتقال لاشه حیوان جهت فروش به مشهد، بلافاصله موضوع در دستور یگان حفاظت محیط زیست این اداره قرار گرفت.

وی بیان کرد: با اشراف اطلاعاتی یگان حفاظت محیط زیست شهرستان سرخس، یک دستگاه پراید حامل لاشه یک راس آهو شکار شده در محل ایست و بازرسی «اسماعیل‌آباد» در ابتدای حوزه استحفاظی شهر مشهد متوقف و پس از بررسی‌های صورت گرفته اجزای آهو کشف و در راستای اعمال ماده ۱۴ قانون شکار و صید، خودرو توقیف و متخلف بازداشت شد.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان مشهد اظهار کرد: در ماموریت دیگری پیرو گزارش رسیده از سوی دوست‌داران طبیعت مبنی بر حضور یک دستگاه خودروی پراید با ۲ سرنشین با رفتار مشکوک در حاشیه منطقه حفاظت «أرس سیستان»، بلافاصله موضوع با قید فوریت در دستور کار یگان حفاظت محیط زیست شهرستان قرار گرفت.

وی ادامه داد: در این عملیات خودروی مذکور حین خروج از منطقه متوقف و از آن اجزای ۲ راس قوچ وحشی، ۲ دستگاه دوربین چشمی، ۲ قبضه کارد سلاخی آغشته به خون، ۲ قبضه چاقو، کوله پشتی و لباس استتار کشف و در راستای اعمال ماده ۱۴ قانون شکار و صید تمامی این کشفیات توقیف شد.

موسی پور گفت: در قالب هماهنگی صورت گرفته با قاضی کشیک، خودروی مذکور به پارکینگ منتقل و متخلفان بازداشت و نسبت به تشکیل پرونده آنان اقدام شد.

انتهای پیام/
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
  اخبار روز سایر رسانه ها
   اخبار از پلیکان
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
   پیشنهاد امروز