خبرگزاری کار ایران

برگزاری هجدهمین جشنواره شیخ بهایی در اواخر اردیبهشت ماه

asdasd
کد خبر : ۱۴۷۸۱۰۸

هجدهمین دوره جشنواره ملی فن‌آفرینی شیخ بهایی ۲۶ و ۲۷ اردیبهشت‌ماه به میزبانی شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان برگزار می‌شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا از اصفهان، معاون فناوری و نوآوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در نشست خبری هجدهمین جشنواره فن آفرینی شیخ بهایی با تاکید بر اینکه، اصلی ترین و کلیدی ترین عنصر رشد اقتصادی پایدار در کشور راه اندازی کسب و کارهای جدید و توسعه حوزه دانش بنیان است، اظهار داشت: صنایع موجود در کشور نیز باید بیش از پیش از ظرفیت فناوری و حوزه دانشی کشور بهره مند شوند.

سجاد محمدعلی نژاد با بیان اینکه ورود فناوری به حوزه کسب و کارهای کشور، ارزش افزوده جدید و زنجیره ارزش و تامین محصولات را بدنبال دارد، افزود: این جریان اقتصادی هم در داخل کشور و هم در بخش صادرات می تواند به عنوان یک عنصر کلیدی کمک کننده باشد.

وی به شعار امسال با عنوان جهش تولید با مشارکت مردم اشاره و تاکیدکرد: به طور حتم دانش بنیان ها یکی از موارد عینی و عنصر کلیدی جهش تولید باهمراهی مردم محسوب می شوند.

معاون فناوری و نوآوری وزارت علوم همچنین گفت: ما همکاری با صنایع بزرگ مختلف برای بهره مندی هرچه بیشتر آنها از دانش بنیان ها و همچنین توسعه شرکت های دانش بنیان از وظایف اصلی خودمان در مجموعه وزارت علوم تعریف کرده ایم. هم اکنون ۵۶ پارک علم و فناوری با بیش از ۱۲ هزار و ۵۰۰ واحد فناور که ۲ هزار و ۵۰۰ مجموعه از ابن تعداد هم دانش بنیان های مستقر در پارک ها هستند وظیفه توسعه فناوری را در اقصی نقاط کشور عهده دار هستند.

محمدعلی نژاد همچنین با بیان اینکه برنامه های مختلفی در وزارت علوم برای توسعه اقتصاد دانش بنیان تعریف شده است، تصریح کرد: یکی از برنامه های کلیدی تعریف شده این است که برخی پارک های علم و فناوری متولی توسعه زنجیره ارزش راهبردی یک حوزه خاص متناسب با آمایش سرزمینی خود باشند.

رییس شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان نیز در این نشست با بیان اینکه این جشنواره محلی برای گردهمایی اعضا و فعالان زیست بوم فناوری و نوآوری است تصریح کرد: این جشنواره ملی در دو بخش مسابقه‌ای «طراحان کسب و کار» و «فن آفرینی و تجاری سازی فن آفرینی (نوپا و رشد یافته)» برگزار می‌شود.

قاسم مصلحی، رونق ‌بخشیدن به کسب وکارهای فناورانه و دانش بنیان، زمینه‌سازی برای اثرگذاری اقتصاد دانش‌بنیان در توسعه پایدار و پیشرفت کشور، جهت‌دهی به فعالیت‌های فن آفرینانه در راستای حل مسائل و چالش‌های اساسی کشور، تقویت مذاکرات دوجانبه و سرمایه‌گذاری‌های کلان و واقعی، شناسایی و معرفی واحدهای فناور و فن آفرینان موفق به سرمایه‌گذاران دولتی،‌خصوصی و خیرین حوزه فن‌آفرینی از مهم‌ترین اهداف هجدهمین جشنواره ملی فن‌آفرینی شیخ بهایی است.

وی ادامه داد: گسترش ارتباط مراکز علمی و پژوهشی، ایده‌پردازان و طراحان، مخترعان و مبتکران با بخش‌های مختلف اقتصادی، ترویج، توسعه و تشویق فرهنگ خلاقیت، نوآوری، فن آفرینی و کارآفرینی مبتنی بر فناوری، افزایش امید در فن‌آفرینان و تقویت خودباوری و اعتماد به نفس به ویژه به‌صورت کارگروهی و شناسایی واحدهای فناور آماده ورود به بازارهای ملی و بین‌المللی از دیگر اهداف هجدهمین جشنواره ملی فن‌آفرینی شیخ بهایی است.

رئیس شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان به برگزاری جشنواره ملی فن‌آفرینی شیخ بهایی از ۲۶ تا ۲۷ اردیبهشت در شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان اشاره کرد و گفت: این جشنواره با هدف رونق بخشیدن به کسب و کارهای فناورانه و دانش‌بنیان، زمینه‌سازی برای اثرگذاری اقتصاد دانش‌بنیان در توسعه پایدار و پیشرفت کشور، تقویت مذاکرات دو جانبه و سرمایه‌گذاری‌های کلان، جذب سرمایه‌گذاران و بازرگانان و شناسایی واحدهای فناور آماده ورود به بازار برگزار می‌شود.

مصلحی، مخاطب این جشنواره را شرکت‌های فناور، دانش‌بنیان، شرکت‌های رشد یافته مستقر در پارک‌های فناوری، واحدهای تحقیق و توسعه، حامیان عرصه کارآفرینی و فناوری کشور دانست.

انتهای پیام/
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
  اخبار روز سایر رسانه ها
   اخبار از پلیکان
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
   پیشنهاد امروز