خبرگزاری کار ایران

رئیس کل دادگاه های عمومی و انقلاب زنجان تاکید کرد؛

بکار گیری اتباع بیگانه در استان ممنوع است

asdasd
کد خبر : ۱۴۶۶۳۶۲

جریمه بکار گیری اتباع خارجی فاقد پروانه معادل ۵ برابر حداقل دستمزد روزانه

رئیس کل دادگاه های عمومی و انقلاب زنجان، با اشاره به ممنوعیت بکار گیری اتباع خارجی در استان، گفت: استان از استان های ممنوعه در زمینه بکارگیری اتباع بیگانه است، با این حال به رغم برخورد قضایی و انتظامی با این موضوع، بکارگیری اتباع بیگانه در استان زنجان رو به افزایش است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از زنجان، حسن بیگدلی، امروز با اعلام این خبر، افزود: این امر نیازمند بررسی آمارهای مدت مشابه و احراز موارد تکرار این موضوع از ناحیه کارفرمایان و کارگران اتباع خارجی و اتخاذ تمهیدات پیشگیرانه از ناحیه متولیان امر است.

رئیس کل دادگاه های عمومی و انقلاب زنجان، ادامه داد: طبق بند ج ماده 11 قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت به منظور جلوگیری از حضور نیروی کار غیرمجاز خارجی در بازار کشور، وزارت کار و امور اجتماعی مکلف است کارفرمایانی که اتباع خارجی فاقد پروانه را به کار می گیرند بابت هر روز اشتغال غیرمجاز هر کارگر خارجی معادل پنج برابر حداقل دستمزد روزانه جریمه کند، در صورت تکرار تخلف این جریمه دو برابر خواهد شد.

وی، تصریح کرد: به رغم ارسال اخطار کتبی از سوی مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان به کارفرمایان متخلف و ابلاغ جریمه، بسیاری از آنان از پرداخت جریمه ها خودداری می کنند که مبالغ آن بالغ بر چندین میلیارد تومان در سال است.

بیگدلی اظهار کرد: به همین منظور جلسه ای با حضور نمایندگان اداره کل ثبت اسناد و املاک استان زنجان،  اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی و معاونین قضایی رئیس کل دادگاه های عمومی و انقلاب زنجان تشکیل و موضوع بررسی و قوانین مربوطه مورد تحلیل قرار گرفته و راهکارهایی برای مدیریت چالش مذکور اتخاذ شد.

انتهای پیام/
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
  اخبار روز سایر رسانه ها
   اخبار از پلیکان
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
   پیشنهاد امروز