خبرگزاری کار ایران

فرمانده انتظامی استان:

هنجارشکنان چهارشنبه سوری در قزوین تا پایان تعطیلات بازداشت می‌شوند

asdasd
کد خبر : ۱۴۵۸۸۲۰

فرمانده انتظامی استان قزوین با تاکید بر برخورد با هنجارشکنان در چهارشنبه سوری گفت: توقیف خودروهای متخلف در این راستا، با هماهنگی‌های صورت گرفته با مراجع قضایی این افراد تا پایان تعطیلات نوروزی در بازداشت پلیس قرار خواهند گرفت.

به گزارش ایلنا، سردار علی ابراهیمی گفت: متاسفانه هرساله در روزهای منتهی به آغاز سال نو، روزهایی سخت و دلهره‌آور برای بعضی از خانواده‌ها رقم می‌خورد، روزهایی که یاد آور حوادث تلخ و ناگواری برای برخی از خانواده‌هاست و در آستانه سال جدید شادی و نشاط آنان را به غم و اندوه تبدیل کرده است.

فرمانده انتظامی استان قزوین افزود: به رغم اقدام‌های پیشگیرانه، باز هم شاهد حوادث ناخوشایندی از سوی هنجارشکنانی هستیم که سالمندان و خردسالان نیز قربانی رفتارهای ناهنجار از سوی آنان می‌شوند.

وی تصریح کرد: در برخورد با اقدامات نامتعارف در چهارشنبه آخر سال که امروزه به صورت یک ناهنجاری اجتماعی در جامعه نمود پیدا کرده است، پلیس به رغم اقدامات پیشگیرانه و فرهنگی، اقدامات گسترده‌ای را با اجرای طرح‌های انتظامی و عملیاتی در دستور کار خود دارد.

ابراهیمی با تاکید بر رویکرد محله محوری و کوچه محوری با حضور خانواده‌ها در کنار فرزندان در اجرای این مراسم، اظهار کرد: پلیس هیچ‌گاه مخالف شادی و نشاط مردم نیست و بر همین اساس از جوانان و نوجوانان عزیز انتظار می‌رود، با اشتباهات خود، اندوه و ماتم را جایگزین شادی آغاز سال نو نکنند.

مقام ارشد انتظامی استان قزوین با اشاره به ماده 618 قانون مجازات اسلامی، گفت: با کسانی که بخواهند به بهانه برگزاری مراسم چهارشنبه سوری امنیت و آرامش مردم را به مخاطره بیاندازند به شدت برخورد خواهد شد و ضمن توقیف خودروهای متخلف در این راستا، با هماهنگی‌های صورت گرفته با مراجع قضایی این افراد تا پایان تعطیلات نوروزی در بازداشت پلیس قرار خواهند گرفت.

وی با اشاره به افزایش 40 درصدی کشف مواد محترقه از کشف بیش از 244 هزار و 772 عدد ماده محترقه در این استان خبر داد و افزود: 2 نفر از عاملان و توزیع کنندگان مواد محترقه که با مقاصد سودجویانه و گاها ناآگاهی از عواقب این شادی کاذب در استان فعالیت می‌کردند نیز دستگیر و به مرجع قضایی معرفی شدند.

فرمانده انتظامی استان قزوین با توصیه به شهروندان برای کنترل فرزندان خود از آنان خواست؛ احترام به حقوق همنوعان خود را فراموش نکرده و رفتارهای پرخطر را تفریح به شمار نیاورند تا به خاطر لحظه‌ای شادی و هیجان کاذب،حادثه‌ای ناگوار را برای خود و دیگران رقم نزنند و یا کودکی را تا آخر عمر از دیدن زیبایی‌ها محروم کنند.

ابراهیمی در پایان خط قرمز پلیس در چهارشنبه آخرسال را امنیت و آسایش برای همه مردم برشمرد و به افرادی که بخواهند با رفتارهای نامتعارف موجب سلب آرامش مردم شوند هشدار داد: به هیجانی که حسرت در کمین آن است، نزدیک نشوند و وحشت دیگران را دستمایه شادی خود قرار نداده و نگذارند، ایام بهار خاطره‌ای اندوهبار را برایشان تداعی کند.

براساس ماده 618 قانون مجازات اسلامی؛ هرگونه هیاهو، جنجال، حرکات غیرمتعارف یا تعرض به افراد که موجب اخلال در نظم و آرامش عمومی یا بازداشتن مردم از کسب و کار شود جرم محسوب می‌شود.

انتهای پیام/
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
  اخبار روز سایر رسانه ها
   اخبار از پلیکان
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
   پیشنهاد امروز