خبرگزاری کار ایران

مدیرکل میراث فرهنگی فارس خبر داد؛

درخت گردشگری در مجموعه فرهنگی سعدی کاشته می‌شود

asdasd
کد خبر : ۱۴۵۵۵۴۹

مدیرکل میراث فرهنگی گردشگری و صنایع‌دستی استان فارس از برگزاری رویداد ملی گردشگری خلاق با روایت قصه درخت در شیراز خبر داد.

به گزارش ایلنا، محمد ثابت اقلیدی گفت: این برنامه با پیوست گردشگری ادبی و روایتگری در شهر شیراز به‌عنوان پایتخت زیست‌محیطی آسیا به مدت دو روز برگزار می‌شود.

وی  بابیان اینکه طراحی و اجرای این رویداد ملی توسط آموزشگاه سما شیراز و به همت شهرداری شیراز و سازمان سیما و منظر شهرداری ویاری گروهی از فعالان گردشگری فارس برگزار می‌شود افزود: برنامه مذکور برای نخستین بار و با مفهوم درخت و روایتگری آن به مناسبت روز و هفته درختکاری از ۱۹ و ۲۰ اسفندماه برگزار می‌شود.

وی بابیان اینکه حفظ روایت‌ها موجب ارزش گذاشتن بر گردشگری همچنین تمایل و جذب بیشتر گردشگران به بازدید جاذبه‌هاست گفت: در این راستا روایتگری در گردشگری خلاق با مضامین درخت و باورها و قصه‌های مردم موجب توسعه گردشگری ادبی در کشور و به‌تبع آن استان می‌شود.

 ثابت اقلیدی افزود: در این رویداد ملی و در بخش عملی آن چندین سخنرانی با موضوع درخت انسان و سفر، نقش درخت نخل بر هنر پیش‌ازتاریخ در جنوب شرق ایران، روایتی از معنا و مفهوم نقش درخت در ایران، روایتگری درخت در مسیرهای گردشگری خلاق ادبی، سرو کهن ابرکوه، مسیر گردشگری سروهای کهن ایران و روایتگری گردشگری درختان کهن‌سال منطقه کاشان و ...در نظر گرفته‌شده است.

مدیرکل میراث فرهنگی گردشگری و صنایع‌دستی استان فارس در ادامه اضافه کرد: در این برنامه ملی کاشت درخت گردشگری به‌صورت نمادین در مجموعه فرهنگی تاریخی سعدی را خواهیم داشت.

ثابت تقلیدی افزود: مسابقه عکس ملی سایه‌های مخملی، انتشار مجله الکترونیکی روایتگری قصه درخت همچنین درخت‌کاری کودکان از دیگر برنامه‌هایی است که قرار است در ۱۹ و ۲۰ اسفندماه در شیراز برگزار شود.

انتهای پیام/
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
  اخبار روز سایر رسانه ها
   اخبار از پلیکان
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
   پیشنهاد امروز