خبرگزاری کار ایران

| 17:25   
کد خبر : ۱۴۱۹۹۸۱
رئیس کل دادگستری استان:

کاندیداهای انتخاباتی گلستان تاکنون اکثرا قانونمند عمل کرده‌اند 

رئیس کل دادگستری استان گلستان گفت: کاندیداهای انتخاباتی گلستان تاکنون اکثرا قانونمند عمل کرده اند و تلاش ما برگزاری سالم و پرشور انتخابات است.

کاندیداهای انتخاباتی گلستان تاکنون اکثرا قانونمند عمل کرده‌اند 

به گزارش ایلنای گلستان، حیدر  آسیابی در هشتمین جلسه ستاد پیشگیری و رسیدگی به جرایم انتخاباتی استان گفت: همزمان برای پرشور تر شدن انتخابات تلاش می کنیم و برای برگزاری سالم  آن نیز اقدامات پیشگیرانه در حال برنامه ریزی و انجام است.

آسیابی افزود: در مرکز استان گلستان تاکنون ۸ جلسه پیشگیری از تخلفات انتخاباتی و در شهرستان های استان تاکنون ۴۶ جلسه درباره پیشگیری و رسیدگی به جرایم انتخاباتی تشکیل شده است.

محمود اسپانلو دادستان مرکز گلستان هم در این جلسه گفت: قانون می گوید افرادی که برای شرکت در انتخابات از سمت خود استعفا داده اند، ظرف ۱۵ روز باید جایگزین این  اشخاص در آن اداره معرفی شود و اگر این اتفاق نیفتد ، جرم در اداره مربوطه اتفاق افتاده و باید رسیدگی شود.

علی مهاجر رئیس ستاد انتخابات گلستان هم در  این جلسه  گفت:  در مجموع  از ۵۸۱ متقاضی نمایندگی مجلس شورای اسلامی ۴۵۴ نفر در هیات های اجرایی تایید  صلاحیت ،  ۸۳ نفر رد  صلاحیت و ۱۸ نفر نیز عدم احراز شدند.

بهمنی نژاد رییس هیات نظارت بر انتخابات گلستان هم گفت:  ۲۶ نفر از افراد رد صلاحیت شده هیچ شکایتی ثبت نکردند و از گردونه انتخابات کنار رفتند.

وی افزود: آزمون کتبی متقاضیان حضور در انتخابات مجلس خبرگان رهبری هم فردا در قم برگزار می شود و داوطلبان پس از قبولی در این آزمون در آزمون شفاهی شرکت خواهند کرد.

انتهای پیام/
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
پیشنهاد امروز