خبرگزاری کار ایران

| 23:20   
کد خبر : ۱۳۹۴۴۲۵
رئیس کانون هماهنگی شوراهای اسلامی کار استان:

قطع برق مانع رشد تولید در گلستان است

رئیس کانون هماهنگی شوراهای اسلامی کارگلستان گفت: قطع برق مانع رشد تولید در گلستان است و باید هر چه سریعتر فاز دوم سیکل ترکیبی نیروگاه علی‌آبادکتول راه‌اندازی شود.

قطع برق مانع رشد تولید در گلستان است

به گزارش خبرنگار ایلنای گلستان، روح الله تجری عصر امروز در جلسه رفع موانع تولید در شهرک صنعتی سرخنکلاته اظهار کرد: در سال‌های گذشته با ناترازی انرژی در حوزه برق مواجه هستیم و قطع برق در تابستان مانع رشد تولید در گلستان است. باید هر چه سریعتر فاز دوم سیکل ترکیبی نیروگاه علی‌آبادکتول راه‌اندازی شود.

وی ادامه داد: با راه اندازی  فاز دوم نیروگاه علی آبادکتول ۵۰۰ مگاوات برق به تولیدات این نیروگاه اضافه و گلستان در بخش تامین برق خودکفا می‌شود.

وی ادامه داد: دولت هرچه در توان دارد به کمک تولیدکنندگان بیایند و مشکلات آنها را برطرف کند و با افزایش تولید اشتغال افزایش پیدا می کند. دولت باید برای سرمایه گذاران نقشه راه مناسبی ارائه دهد تا سرمایه گذاران در مناطق مشخص شده سرمایه گذاری کنند.

وی بیان کرد: بیمه شدن کارگر از روز اول کار الزامی است و کارگری که حتی آزمایشی شروع به کار کرد  باید حقوق و مزایا و بیمه داشته باشد.متاسفانه  برخی کارفرمایان قوانین را زیر پا می گذارند و کارگران خود را به دلایلی مانند پرداخت سنوات و عیدی  بیمه نمی کنند.

وی خاطرنشان کرد: اگر کارگر امنیت شغلی داشته باشد قطعا باعث افزایش کیفیت کار خواهد شد.جامعه گارگری مشکلات زیادی مانند معیشت ودرمان دارد و دولت و مجلس باید از جامعه کارگری حمایت کنند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    پیشنهاد امروز