خبرگزاری کار ایران

| 16:44   
کد خبر : ۱۳۸۷۸۵۲
مدیرکل راه و شهرسازی فارس:

احداث بزرگراه شیراز به بندرعباس با تامین اعتبار شتاب می‌گیرد

مدیرکل راه و شهرسازی فارس با یادآوری اینکه مطالبات بالای پیمانکار پروژه بزرگراه شیراز-فسا-داراب-بندرعباس، دلیل کندی کار در قطعه باقیمانده است، گفت: روند احداث بخش باقیمانده این پروژه، در صورت تامین اعتبار شتاب مناسبی خواهد گرفت.

احداث بزرگراه شیراز به بندرعباس با تامین اعتبار شتاب می‌گیرد

به گزارش ایلنا، محمودرضا طالبان سه‌شنبه ۲۴ مرداد با اشاره به بازدید انجام شده از روند احداث بزرگراه شیراز-فسا-داراب-بندرعباس، گفت: این یکی از محورهای بسیار مهم و شریانی برای فارس و کشور است.

وی اضافه کرد: تردد بسیار زیاد به ویژه ترانزیت کالا و حوادث رانندگی متعدد رانندگی، از نکاتی‌ است که توجه به تکمیل این پروژه را به یک ضرورت بدل کرده است.

طالبان با بیان اینکه از سال ۱۳۸۴، موضوع چهارباند شدن این محور مواصلاتی و تبدیل آن به یک محور بزرگراهی، مد نظر قرار گرفت و به اولویت بدل و اجرایی شد.

وی، با بیان اینکه بخشی از این مسیر، در محدوده تحت مدیریت اداره کل راه و شهرسازی فارس قرار دارد، گفت: کل مسیر این پروژه ۳۵۰ کیلومتر بوده و تاکنون ۲۱۴ کیلومتر آن چهاربانده شده است.

مدیر کل راه و شهرسازی فارس ادامه داد: ۷۵ کیلومتر از ۱۳۶ کیلومتر باقیمانده، حد فاصل شهرهای فسا به داراب و جنت شهر به سمت رستاق نیز توسط پیمانکار در حال اجراست و عملیات زیرساختی ۴۰ کیلومتر تمام شده و آماده اجرای آسفالت است.

طالبان با تاکید براینکه عملیات آسفالت ۴۰ کیلومتر مذکور حداکثر ظرف سه ماه قابل انجام است، گفت: به دلیل مطالبات ۳۰۰۰ میلیارد ریالی پیمانکار، عملیات اجرایی روند کندی دارد.

مدیرکل راه و شهرسازی فارس گفت: در صورت تامین اعتبار می‌توان قسمتی از این مسیر پرتردد و پرحادثه را به شکل چهارخطه اجرا و ایمن کرد و مابقی مسیر را نیز به صورت مستمر حداکثر تا پایان سال ۱۴۰۵ به پایان بُرد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    پیشنهاد امروز