خبرگزاری کار ایران

| 23:24   
کد خبر : ۱۳۸۲۸۱۰
مدیرکل کار زنجان:

76 درصد جمعیت استان در سن فعالیت هستند

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان، گفت: بر اساس آمارهای جمعیت زنجان در سال گذشته 76درصد از جمعیت استان در سن کار (15ساله و بیشتر) هستند.

76 درصد جمعیت استان در سن فعالیت هستند

به گزارش ایلنا از زنجان، طیب جعفری، با اشاره به فعالیت سامانه جستجوی اشتغال، اظهار کرد: این سامانه در راستای توسعه زیرساخت‌های اطلاعاتی مورد نیاز و تسهیل در دسترسی دفاتر ارائه دهنده خدمات کاریابی به اطلاعات عرضه و تقاضای نیروی کار راه‌اندازی شده است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان، تصریح کرد: توسعه و ارتقاء نظام اطلاعات بازار کار، کاهش هزینه‌های جستجوی شغل، اتصال سریع کارجویان و کارفرمایان و در نهایت ایجاد شفافیت و پویایی در بازار کار به ویژه شناسایی بیکاران کشور، ارتقای بهره وری در عملکرد کاریابی‌ها، هوشمندسازی فرآیندهای مرتبط با خدمات کاریابی و بهبود ارائه خدمات مرتبط با تطبیق و هدایت شغلی به افراد جامعه به ویژه کارجویان و کارفرمایان، از جمله اهداف راه‌اندازی این سامانه است.

جعفری افزود: سامانه جستجوی شغل بر خلاف تمام سامانه‌های مشابه، کاملا هوشمند و برخط بوده و از مهمترین ویژگی‌های آن قابلیت استخراج آمار از فعالیت‌ها و شاخص‌های بازار کار و همچنین پیگیری روند ثبت نام تا اشتغال قطعی کارجو است.

این مسئول در استان، با بیان اینکه سامانه جستجوی شغل دارای دو بخش مجزای ثبت نام کارجو و ثبت نام کارفرما است، بیان داشت: کارجو با ورود به سامانه و ثبت نام، علاوه بر دریافت یک رزومه بسیار شکیل که توسط سامانه تدوین می‌شود، به عنوان یک کارجوی فعال اعلام آمادگی می‌کند تا کارفرماها با دیدن رزومه وی بتوانند از تخصص وی استفاده کنند.

وی، افزود: کارفرمان نیز می‌توانند با ورود به سامانه و ثبت نام لیست شغلی مورد نیاز را در این سامانه اعلام کنند.

جعفری، در پایان با اشاره به افرادی که در استان زنجان در سن کار هستند، گفت: بر اساس آمارهای جمعیت در سال گذشته، جمعیت استان زنجان یک هزار و ۱۰۸ هزار نفر برآورد شده است، که ۱۷۷ هزار نفر از آن‌ها ۹ ساله و کم‌تر، ۸۷ هزار نفر ۱۰_۱۴ ساله و ۸۴۴ هزار نفر ۱۵ ساله و بیشتر هستند و یا به عبارتی ۷۶ درصد از جمعیت استان در سن کار (۱۵ ساله و بیشتر) هستند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    پیشنهاد امروز