خبرگزاری کار ایران

| 13:31   
کد خبر : ۱۳۷۸۱۸۴
رئیس جمهور:

دولت اقدامات ویژه‌ای برای رفاه عشایر در دستور کار دارد

رئیس جمهور دولت سیزدهم با تشریح ویژگی‌های عشایر تاکید کرد که این دولت برای رفاه عشایر برنامه‌های ویژه‌ای را در دستورکار دارد.

دولت اقدامات ویژه‌ای برای رفاه عشایر در دستور کار دارد

به گزارش خبرنگار ایلنا از یاسوج، "سیدابراهیم رئیسی" در دیدار با عشایر شهرستان مارگون در استان کهگیلویه و بویراحمد، عشایر را مردمانی سختکوش و بی ادعا خواند که در تمام برهه‌های حساس در دفاع از کیان انقلاب ایران حضوری فعال داشته‌اند.

وی با بیان اینکه عشایر در عرصه‌های اقتصاد مقاومتی برای شکوفایی ایران در برابر تحریم‌ها همواره نقش آفرین بوده‌اند، اظهار داشت: عشایر ما همانگونه که امام فرموند ذخایر انقلاب‌اند.

رئیس جمهور گفت: دولت سیزدهم برای حمایت تمام جانبه از عشایر تلاش کرده و برای ایجاد بسترهای رفاهی و آرامش آنان از هیچ کوششی دریغ نمی‌کند.

وی با بیان اینکه اولویت دولت سیزدهم این است که گوشت را در داخل تولید کند نه اینکه از خارج وارد کند، خاطرنشان کرد: عشایر می‌توانند با همت شان گوشت قرمز و مواد لبنی کشور را تولید کنند.

رئیسی با ابراز خوشحالی خود از حضور در جمع عشایر شهرستان مارگون، یادآور شد: سد سقاوه این شهرستان سبب آبرسانی به مناطق مختلف روستایی و عشایری می‌شود.

وی، پنل‌های خورشیدی و توسعه آن را وسیله تامین روشنایی عشایر دانست و تصریح کرد: این پنل ها با نصب در کنار چادرهای عشایری با کمترین هزینه برق سیاه چادرها  را تامین می‌کند. 

رئیس جمهور به توسعه راه‌های روستایی و عشایری اشاره کرد و ادامه داد: در ادامه سفر قبلی، برای راه‌های عشایری کمک می‌شود و ما امروز بر روی سفره عشایر نشسته‌ایم زیرا آنها قشر مولد جامعه و استان هستند.

وی مولد بودن و تولید کننده بودن عشایر را افتخار بزرگ خواند و اظهار داشت: امروز با استفاده از قراردادهای مختلف در تلاشیم تا نهاده و مواد مورد نیاز عشایر تامین تا عشایر در حوزه دامداری دچار مشکل نشوند.

رئیسی گفت: توجه به کشت گیاهان دارویی از مصوبات سفر بوده که مورد توجه است، فعال شدن خانه‌های بهداشت در مناطق عشایری و روستایی و محروم، تکمیل ایل راه‌ها، خرید تضمینی محصول عشایر از جمله اولویت‌های دولت برای کمک به عشایر است.

به گزارش ایلنا، قرار است سد سقاوه تا دقایقی دیگر در دشت موسوم به سقاوه در شهرستان مارگون استان کهگیلویه و بویراحمد توسط رئیس جمهور کلنگ زنی شود.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    پیشنهاد امروز