خبرگزاری کار ایران

| 09:53   
کد خبر : ۱۳۷۴۲۵۵
مدیرکل بیمه سلامت استان؛

۱۸ هزار بیمار خاص و صعب‌العلاج در کرمانشاه "نشاندار" شدند

مدیرکل بیمه سلامت استان کرمانشاه از نشاندار شدن ۱۸ هزار بیمار خاص و صعب‌العلاج در استان خبر داد.

۱۸ هزار بیمار خاص و صعب‌العلاج در کرمانشاه "نشاندار" شدند

به گزارش خبرنگار ایلنا از کرمانشاه،  رضا تحویلیان با اشاره به رایگان شدن هزینه درمان ۱۰۷ بیماری خاص و صعب‌العلاج گفت: در همین راستا نیاز است که افرادی که بیماری آنها در لیست این بیماری‌ها قرار دارد، مراجعه کرده و مراحل ثبت نام و نشان دار شدن را انجام دهند.

وی افزود: تاکنون ۱۸ هزار نفر در استان نشان دار شده‌اند که هزینه درمان آنها بصورت رایگان است.

مدیرکل بیمه سلامت استان کرمانشاه خاطرنشان کرد: از مجموع ۱۰۷ بیماری خاص وصعب‌العلاج اعلام شده، شیوه نامه ۵۷ بیماری ابلاغ شده که با وجود این شیوه نامه تمام نسخ و داروی این بیماران بصورت رایگان خواهد بود.

وی افزود: در خصوص مابقی بیماری‌ها، فرد بیمار هزینه‌ها را پرداخت کرده و سپس فاکتور آنها را به بیمه سلامت تحویل داده و هزینه های خود را دریافت می کند.

تحویلیان خاطرنشان کرد: عمده بیماران خاص و صعب‌العلاج استان مانند بیماران دیابت، ام.اس و سرطان در دسته ۵۷ بیماری که شیوه نامه آنها ابلاغ شده، قرار دارند.

مدیرکل بیمه سلامت استان کرمانشاه با بیان اینکه برای رایگان شدن هزینه‌های درمان نسخ باید به صورت الکترونیکی باشد، گفت: در همین راستا از بیماران درخواست داریم تا در صورت مراجعه به مراکز درمانی و تشخیصی و آمایشگاهی مانند مطب پزشکان، رادیولوژی، داروخانه، آزمایشگاه و ... حتما بخواهند که نسخه بصورت الکترونیکی باشد، چرا که با نسخه کاغذی، پولی برای آنها پرداخت نشده و هزینه ها را باید از جیب بدهند.

تحویلیان از تمام بیماران خاص و صعب‌العلاج استان که تاکنون برای نشان دار شدن اقدام نکرده‌اند، خواست تا با ورود به سامانه بیمه سلامت نسبت به ثبت‌نام و رایگان شدن هزینه های درمان خود اقدام کنند.

مدیرکل بیمه سلامت استان کرمانشاه در ادامه از رایگان شدن بیمه برای دهک های اول تا پنجم خبر داد و افزود: از ابتدای سال هزینه بیمه سلامت سه دهک اول تا سوم بصورت رایگان درآمده است.

وی افزود: اخیرا هم بخشنامه‌ای ابلاغ شده و در آن بیمه سلامت دهک‌های چهارم و پنجم نیز رایگان شده است.

وی خاطرنشان کرد: هزینه سالانه بیمه سلامت برای هر نفر ۱.۴ میلیون تومان است که برای دهک اول تا پنجم رایگان بوده و دهک ششم ۲۰ درصد این مبلغ، دهک هفتم ۳۰ درصد، دهک هشتم ۴۰ درصد، دهک نهم ۵۰ درصد و دهک دهم ۱۰۰درصد آن را پرداخت می‌کند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    پیشنهاد امروز