کد خبر: 1329120 A

یک مسئول مطرح کرد؛

مشهد بزرگترین جمعیت حاشیه نشین کشور را دارد/ تعریف ۲۰۳ پروژه برای رفع حاشیه نشینی در مشهد

مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران از تعریف ۲۰۳ پروژه برای رفع حاشیه نشینی در مشهد خبر داد.

مشهد بزرگترین جمعیت حاشیه نشین کشور را دارد/ تعریف ۲۰۳ پروژه برای رفع حاشیه نشینی در مشهد

به گزارش ایلنا از مشهد، محمد آیینی،  مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران، در مراسم بهره‌برداری از فاز اول پروژه مسیر مصلی شرقی افزود: اولین برنامه اقدام مشترک در دولت سیزدهم در شهر مشهد با ابتکار استاندار در مردادماه به تصویب رسید.

وی ادامه داد:  ما در شهر مشهد با بزرگترین جمعیت حاشیه نشینی در کشور مواجه هستیم در هشت پهنه بالغ بر ٧٠ محله و جمعیتی بالغ بر یک میلیون نفر است.

مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران افزود: دو مشکل اساسی در این محدودها وجود دارد اول فراوانی بناهای ناپایدار در این محدوده که در قالب نوسازی مسکن انجام شود و دوم شهر مشهد به تنهایی ٧٠ درصد بناهای ناپایدار را در استان داراست. مهمترین مشکل کمبود خدمات در این محلات است، حوزه خدمات هفتگانه آموزشی، درمانی، بهداشتی، ورزشی، انتظامی و معابر خاکی و معابری که از لحاظ بهداشت محیطی دچار مشکل هستند باید رفع شود

وی اظهارداشت: در برنامه تحول حاشیه شهر همه این موارد مورد توجه قرارگرفته و در سال اول این برنامه ٧ هزار میلیارد تومان برنامه مشترک در قالب ٢٠٣ پروژه در این حوزه ها دیده شده و از مرداد ماه تا امروز عملکرد خوبی داشتیم و قریب ۵٠درصد تحقق داشته است.

آیینی گفت:  این جریان نوسازی مسکن در این محلات و تامین خدمات تبدیل به جریان اجتماعی شده و با سرعت بیشتری پیشرو رود.

انتهای پیام/
ایران حاشیه نشینی دولت مسکن مشهد
نرم افزار موبایل ایلنا
تبلیغات
ارسال نظر