خبرگزاری کار ایران

معاون دانشگاه علوم پزشکی:

قزوین قرمز کرونایی شد/ قزوین در استفاده از ماسک از آخر اول شد

asdasd
کد خبر : ۱۲۶۵۸۱۷

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی قزوین گفت: در پیک هفتم کرونا قرار داریم و درحال حاضر از نظر رنگ‌بندی قزوین وارد منطقه قرمز شده، شهرستان البرز زرد و سایر شهرستان‌های استان نارنجی هستند.

به گزارش خبرنگار ایلنا در قزوین، عبدالله کشاورز در ستاد پیشگیری و مقابله با کرونای استان قزوین که پیش از ظهر امروز در سالن جلسات استانداری برگزار شد، گفت: درحال حاضر ۱۷۲ نفر بیمار مبتلا به کرونا بستری هستند که ۲۸ نفر آن‌ها در شبانه روز گذشته بستری شده‌اند.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی قزوین ادامه داد: ۳۴ نفر در بخش‌های ویژه بستری بوده و ۱۷ نفر با حال عمومی بد با دستگاه‌های کمک تنفسی درحال درمان بوده و ۵ نفر هم در انتظار آی سیو هستند.

وی بیان کرد: تعداد فوتی‌های مبتلا به کرونا درحال افزایش است و از ابتدای مرداد ۳۰ فوتی داشته‌ایم، این درحالی است که در مجموع تیر ماه یک فوتی داشتیم.

این مسئول افزود: از نظر رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی هم ضعف داریم و از نظر استفاده از ماسک از آخر رتبه اول کشور هستیم و تنها ۹ درصد مردم از ماسک استفاده می‌کنند، در سایر موارد هم از میانگین کشوری پایین‌تر هستیم.

وی اظهار کرد: برای نتیجه گیری سیر قطعی بیماری هنوز زود است و در چند روز آینده می‌توان نتیجه قطعی داشت.

کشاورز عنوان کرد: کمیته پیگیری عوارض واکسیناسیون هر دو هفته بررسی می‌شود و اگر عارضه‌ای باشد به مراکز و پزشکان اطلاع رسانی می‌شود و آنچه تاکنون نتیجه گرفته‌ام متفاوت از سایر واکسن‌ها نبوده و چیزی بیشتر از آن گزارش نداشته‌ایم.

وی ادامه داد: رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی باید مورد تاکید ویژه قرار گیرد و با کنترل پیک باید تکمیل واکسیناسیون هم مورد تایید جدی قرار گیرد.

انتهای پیام/
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
  اخبار روز سایر رسانه ها
   اخبار از پلیکان
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
   پیشنهاد امروز