کد خبر: 1121884 A

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان خبر داد:

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به اینکه بیمارستان های استان با کمبود کپسول اکسیژن مواجه هستند، گفت: سپاه و خیران برای رفع این مشکل پیش قدم شده اند.

به گزارش ایلنا از رشت، ارسلان سالاری در حاشیه اهدای کپسول‌های اکسیژن از سوی سپاه قدس گیلان با بیان اینکه شدت موج پنجم کرونا در کشور بسیار شدیدتر از موج‌های قبلی است، اظهار کرد: پیک موج پنجم کرونا که همزمان با ورود دلتا ویروس بسیار شدید بوده و تعداد بیماران شناسایی و بستری شده در مراکز درمانی گیلان در حال افزایش است.

وی به بستری دو هزار و ۱۰۰ بیمار کرونایی در بیمارستان‌های استان گیلان اشاره کرد و گفت: به واسطه افزایش بستری‌ها با مشکل کمبود اکسیژن در بیمارستان‌های گیلان مواجه شدیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به اینکه با کمک خیران، سپاه قدس گیلان و وزارت بهداشت دو دستگاه اکسیژن‌ساز و چندین مخزن اکسیژن تهیه و در بیمارستان‌های گیلان نصب شد، ادامه داد: همچنان نیازمند تهیه کپسول اکسیژن در گیلان به منظور رفع کمبودها هستیم.

وی با بیان اینکه با کمک سپاه قدس گیلان، بسیج و خیران ۵۰۰ کپسول اکسیژن تهیه شده است، ادامه داد: امروز ۲۰۰ کپسول به بیمارستان‌های گیلان تحویل و ۳۰۰ عدد دیگر تا چند روز دیگر وارد می‌شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با قدردانی از تلاش‌های سپاه قدس گیلان در کنترل ویروس کرونا، گفت: سپاه از جمله نهادهایی بوده که از روزهای ابتدایی شیوع کرونا در کنار دانشگاه علوم پزشکی و کادر درمان بوده است.

 

انتهای پیام/
استان گیلان بسیج بیمارستان دانشگاه علوم پزشکی رئیس دانشگاه علوم پزشکی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر