کد خبر: 1121505 A

مدیرکل میراث فرهنگی استان:

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گفت: بنای تاریخی سعدالسلطنه قزوین برای ثبت جهانی به سازمان یونسکو ارسال شده است و تا سال ۱۴۰۱ اولین بنای جهانی در استان قزوین ثبت خواهد شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا در قزوین و به نقل از روابط عمومی شورای شهر قزوین، علیرضا خزائلی در جلسه غیر علنی صحن شورا گفت: بنای تاریخی سعدالسلطنه قزوین برای ثبت جهانی به سازمان یونسکو ارسال شده است و تا سال ۱۴۰۱ اولین بنای جهانی در استان قزوین ثبت خواهد شد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان قزوین تاکیدکرد: با ثبت جهانی این بنا می‌توانیم امیدوار باشیم تا قزوین به عنوان یک مقصد بین المللی درمیان گردشگران جهانی مطرح شود.

وی در ادامه سخنانش خواستار همکاری‌های مشترک بین شهرداری قزوین و میراث فرهنگی شد و گفت: پارکینگ نیمه کاره واقع در کوچه برق که در سال‌های گذشته بلاتکلیف رها شده است ساماندهی شده و این محوطه آسفالت شود.

 این مسئول درباره وضعیت پروژه ساماندهی امامزاده حسین (ع) تصریح کرد: باید منابع بازآفرینی که در این پروژه وجود دارد و بلوکه مانده، توسط شهرداری قزوین مورد استفاده قرارگرفته و تولید ثروت کند.

خزائلی با اشاره به موضوع ساماندهی مسجد شیخ الاسلام گفت: در این راستا پروژه مطالعاتی فنی و کارشناسی بسیار عمیقی صورت گرفته که می‌توان آن را پیگیری کرده و با یک نگاه زیبای شهری، بدنه سازی خیابان شهدا را اجرایی کرد تا به یک نقطه شاخص شهرقزوین تبدیل شود.

انتهای پیام/
استان قزوین برق صنایع دستی و گردشگری کارشناسی یونسکو
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر