کد خبر: 21288 A

ایلنا گزارش می‌دهد؛

باید شفاف سازی كاملی در این زمینه صورت گیرد كه این شیرها مربوط به كدام كارخانه، با چه كد بهداشتی و در كدام شیفت تولید شده است؟

طی ماههای گذشته افزایش قیمت محصولات لبنی باعث شده که بخشی از مصرف کنندگان این ماده غذایی مهم را از دست بدهند به خصوص افراد كم درآمدی كه در گذشته از این ماده مغذی بهره مند بودند.
در این میان توزیع شیر در مدارس نیز با محدودیت هایی مواجه شده است و مطمئنا این گرانی‌ها در کیفیت ها بی تاثیر نخواهد بود.
اما امروز گزارش‌هایی مبنی بر مسمومیت‌های ناشی از عرضه شیرهای تاریخ مصرف گذشته در تهران به گوش رسید كه در این رابطه رضا باكری، دبیر انجمن صنفی تولیدکنندگان فرآورده های لبنی به خبرنگار ایلنا گفت: باید از معاون غذا و داروی وزارت بهداشت و یا از مسئولین سازمان استاندارد در این خصوص توضیح خواست.
باکری گفت: در شیر های تاریخ گذشته باکتریهای خطرناکی وجود دارد كه حامل بیماریهای مشترک بین انسان و دام است و این مسئله سلامتی شهروندان را تهدید می كند.
دبیر انجمن صنفی تولیدکنندگان فرآورده های لبنی افزود: باید شفاف سازی كاملی در این زمینه صورت گیرد كه این شیرها  مربوط به كدام كارخانه، با چه كد بهداشتی و در كدام شیفت تولید شده است؟
وی در خاتمه گفت: اگر كد بهداشتی شیرها مشخص شود قابل پیگیری خواهد بود.
همچنین حسین صالحی صفت رییس اتحادیه لبنیات ضمن بی اطلاعی از عرضه شیرهای تاریخ گذشته در گفتگو با ایلنا اظهار داشت: اگر این موضوع صحت داشته باشد باید پیگیری های لازم انجام شود تا این اتفاق مجددا رخ ندهد. این موضوع به سلامت مردم لطمه می زند.

 

شیر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر