خبرگزاری کار ایران

شریعتمداری در یزد:

پول ملک عبدالله بخاطر مسائل بانکی به سران فتنه نرسید

asdasd
کد خبر : ۳۳۹۶۰

احمدی نژاد در زمینه هایی که پیرو اصلاح طلبان بوده، دچار خطا شده است/تعداد خواص آلوده جامعه ما نسبت به جمعیت، در قیاس با دوران صدر اسلام کمتر بوده است.

ایلنا-یزد: حسین شریعتمداری گفت: عربستان پول را برای سران فتنه فرستاد ولی مسائل بانکی مانع از آن برای انتقال به ایران شد.

به گزارش ایلنا از یزد، مدیرمسئول روزنامه کیهان در همایشی که به‌منظور 9 و 12 دی ماه در یزد برگزار شده بود، ضمن تسلیت بمناسبت فرارسیدن اربعین حسینی، سالروز نهم دیماه را تبریک گفت و افزود: منافاتی میان تسلیت اربعین و تبریک 9 دی وجود ندارد چراکه این دو از یک سنخ هستند.

وی در سخنان خود به نقش رهبری انقلاب در هدایت کشور پرداخت و گفت: اگر سایه ولی امر نبود تا کنون صدبار انقلاب شکست می خورد و می بایست کشور را زیر پای نظامیان خارجی می دیدیم.

شریعتمداری گفت: امروز کشور ما در مقتدرترین شرایط پس از انقلاب قرار دارد و دشمن در ضعیف ترین شرایط قرار دارد.

وی همچنین به نقل از برژینسکی که در شورای آتلانتیک میان سیاسمتداران اصلی آمریکا گفت: کدام عامل آمریکای ابر قدرت در سال 2001 را به درّه ای در سال 2011 کشانده است؟ دموکرات های احمق یا جمهوری خواهان دیوانه؟ هیچ کدام! ایران خامنه ای.

حسین شریعتمداری گفت: آمریکا امروز عقبه استراتژیک خود را در مصر، لیبی، تونس، بحرین، عربستان و در منطقه از دست داده و در واقع این عقبه به نفع انقلاب اسلامی تغییر ماهیت داده است.

وی همچنین به نقل از ژنرال پتراووس گفت: ایران مانند هرکولی است که در وسط خاورمیانه عربده می کشد و باج می خواهد! و بدون باج دادن به ایران نمی توان وارد کریدور خاورمیانه شد.

او همچنین عدم تحقق وعده های آمریکا برای بکار گرفتن گزینه نظامی را عدم توان آنها دانست و گفت: اگر آمریکا دست به حمله بزند صدها بار به ضررش خواهد بود.

وی همچنین با اشاره به نقش ایران در پیروزی مقاومت در جنگ های 33 روزه و 22 روزه، تحلیلی از دویچه وله را بیان داشت و گفت: دویچوله عنوان کرد سید حسن نصرالله که در تهران دست رهبر انقلاب ایران را می بوسد، مطمئنا بدون اجازه او دست به کاری نمی زند.

شریعتمداری در ادامه به درگیری ایران با نظام سلطه پرداخت و آن را یک درگیری ماهوی اعلام کرد و گفت: تا جایی که ما بر روی اصول خود پای فشاری کنیم و ظلم ستیزی را مبنای امور خود قرار دهیم در تقابل با آنان قرار داریم. وی افزود: اسلامی که ظلم ستیز نباشد اسلام نیست.

وی در عین حال گفت: متاسفانه برخی از این فضای ظلم ستیزی سوء استفاده کرده اند و مفسده های اقتصادی بوجود آورده اند.

مدیرمسئول کیهان در ادامه سخنان خود مسئله هسته ای را مشکل غرب با ایران ندانست و در این رابطه به نقل از جرج فریدمن گفت: آنها می‌گویند مشکل ما با ایران مسئله هسته ای نیست. مشکل ما با ایران این است که نشان داده بدون حمایت آمریکا می توان قدرت برتر تکنولوژی و نظامی منطقه بود.

او همچنین به مسائل سال 88 پرداخت و گفت: فتنه 88 به مانند جنگ احزاب بود. موهبت الهی برای نظام به‌ شمار می آمد و خیلی برکت داشت؛ چراکه هدف اصلی این فتنه براندازی بود.

شریعتمداری گفت: تعداد خواص آلوده جامعه ما نسبت به جمعیت، در قیاس با دوران صدر اسلام کمتر بوده است. در ایران نگاه ها به ولی فقیه است نه خواص. و به خاطر همین خواص بی بصیرت رفوزه شده اند.

وی مجددا کمک مالی عربستان به افرادی که فتنه‌گر خواند را بازگو کرد و گفت: ملک عبدالله برای سران فتنه پول فرستاد ولی بخاطر مسائل بانکی پول به ایران نرسید.

مدیرمسئول کیهان همچنین در واکنش به بحث ها مبنی بر منظور امام از عبارت «میزان، حال فعلی افراد است» گفت: این عبارت برای افرادی مطرح شد که سابقه خوبی داشته اند.

مدیرمسئول کیهان در پایان به برخی از اشتباهات دولت پرداخت و گفت: احمدی نژاد در زمینه هایی که پیرو اصلاح طلبان بوده، دچار خطا شده است.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
  اخبار روز سایر رسانه ها
   اخبار از پلیکان
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
   پیشنهاد امروز