کد خبر: 889076 A

پیام رئیس سازمان بهزیستی به مناسبت روزهای جهانی سندرم داون و آگاه‌سازی

​رئیس سازمان بهزیستی کشور به مناسبت روز جهانی سندرم داون (۲۱ مارس مصادف با ۲ فروردین ۹۹) و روز جهانی آگاه سازی اتیسم (۲ آوریل مصادف با ۱۴ فروردین ۹۹) پیامی را صادر کرد.

پیام رئیس سازمان بهزیستی به مناسبت روزهای جهانی سندرم داون و آگاه‌سازی

به گزارش ایلنا، متن این پیام بدین شرح است:

امسال به فراخور شرایط موجود، به گونه ای متفاوت به استقبال بهار می ‌رویم و آیین ‌های مرتبط با گروه‌ های هدف عزیزمان را مرور می‌ کنیم و گرامی می‌ داریم. قدم ‌هایی را که با عزم و اراده برداشته و در آینده نیز استوارتر برخواهیم داشت. همه ساله روزهای جهانی سندرم داون (۲۱ مارس مصادف با ۲ فروردین ۹۹) و آگاه‌سازی اتیسم (۲ آوریل مصادف با ۱۴ فروردین ۹۹) همراه با گام ‌های سبز بهار و با مشارکت مراکز و انجمن ‌های فعال، در فضاهای باز و پارک‌ها، با اجرای برنامه ‌های اطلاع‌ رسانی و حساس‌ سازی و با حضور کودکان و خانواده‌ ها به شیوه‌ای شایسته برگزار می ‌گردید. در سال جدید و با درک مفهوم "تفاوت" موجود و با هزاران آرزوی بلند، غبار خستگی را از شانه ‌های صبور خانواده‌ ها، درمانگران، مراقبان و مربیان می ‌زداییم و به احترام تلاش خستگی‌ ناپذیر آنان به احترام می‌ ایستیم و در فضای مجازی چشم انتظار شنیدن نام عزیزانی هستیم که با تلاش ایشان به شکوفایی رسیده ‌اند. 

افتخار سازمان بهزیستی بر این است که با تمام توان و دانش سازمانی خود و بهره ‌گیری از برکات خرد جمعی شرکای اجتماعی، مراکز و موسسات غیردولتی و متخصصان و صاحب نظران و با پیش‌بینی ساختار تخصصی در سراسر کشور در قالب ۲۸۵ مرکز روزانه آموزشی توانبخشی، ۳۰۶ مرکز شبانه روزی مراقبتی و توانبخشی، ۷۰ خانه کوچک و ۵۸ مرکز ویزیت در منزل برای افراد دارای معلولیت ذهنی و ۱۰۰ مرکز روزانه آموزشی توانبخشی و ۴ مرکز اقامت موقت برای افراد دارای اختلال طیف اتیسم، همچنین ۳۷۸ مرکز حرفه ‌آموزی، ۱۲۵ کارگاه تولیدی حمایتی، ۱۷ مرکز پشتیبانی شغلی و ۱۰۳ مرکز مراقبت در منزل برای هر دو گروه، اصلی ‌ترین یاور خانواده‌ ها و فرزندانشان باشد.

امید آن می ‌رود که با همدلی و همراهی خانواده ‌ها، دستگاه‌ های مسئول و همه کسانی که دل در گرو رشد جوانه‌ های امید و باور در وجود مهربانان دارای سندرم داون و مهرآفرینان دارای اختلال اتیسم هستند، آغازگر سالی سرشار از اتفافات فرخنده برای این عزیزان باشیم. 

روزجهانی سندرم داون و روز جهانی آگاهسازی اتیسم گرامی باد.

دکتر وحید قبادی دانا

معاون وزیر و رئیس سازمان بهزیستی کشور

انتهای پیام/
بهزیستی خانواده شبانه روزی فضای مجازی کودکان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر

ویژه نمایشگاه متافو