خبرگزاری کار ایران

| 08:56   
کد خبر : ۵۲۹۳۱۴
رئیس سازمان نوسازی، تجهیز و توسعه مدارس:

هزار مدرسه خشت و گلی نیازمند بازسازی هستند

رئیس سازمان نوسازی، تجهیز و توسعه مدارس از استاندارد سازی 150هزار کلاس درس خبر داد و گفت: همچنان 95هزار کلاس درس نیازمند مقاوم‌سازی و هزار کلاس درس خشت و گلی نیازمند بازسازی هستند.

هزار مدرسه خشت و گلی نیازمند بازسازی هستند

به گزارش ایلنا، محمدتقی نظرپور در گردهمایی مشترک اعضای شورای معاونین و مدیران کل آموزش وپرورش استان‌ها در ساختمان شهید رجایی، گفت: حدود 5 هزار و 700 پروژه نیمه تمام با 26 هزار کلاس درس داریم که پیش بینی می‌شود برای مهر امسال، 806 پروژه با 4 هزار و 185 کلاس درس، آماده بهره برداری شود.

او افزود: تلاش می‌کنیم تا پایان سال 96، این آمار افزایش 10 درصدی داشته باشد. 29 درصد اعتبارات ساخت فضاهای آموزشی از محل منابع استانی و 58 درصد نیز توسط خیرین تأمین شده است که جای تقدیر از خیرین دارد.

رئیس سازمان نوسازی، تجهیز و توسعه مدارس، گفت: از ابتدای انقلاب اسلامی تاکنون، 107 هزار باب کلاس درس معادل20 درصد فضاهای آموزشی موجود توسط خیرین مدرسه ساز، احداث شده است، البته در سال‌های 95 و 96،  50 درصد اعتبارات عمرانی را خیرین  تأمین کرده‌اند.

نظرپور از استانداردسازی 150 هزار کلاس درس از ابتدای امسال تاکنون خبر داد و گفت: امیدوارم تا پایان سال 96 می‌توانیم ، 30 هزار کلاس درس را استانداردسازی کنیم و 86 هزار کلاس درس باقی مانده در سال‌های آینده، استانداردسازی خواهد شد. بازسازی ، 6 هزار و 200 کلاس درس در حال انجام است و برای مقاوم سازی یک هزار کلاس درس نیازمند یک هزار و200 میلیارد تومان اعتبار هستیم.

او افزود: 61 هزار کلاس درس همچنان نیاز به تخریب و بازسازی و 95 هزار کلاس درس نیازمند مقاوم سازی است و یک هزار مدارس خشت و گلی داریم که تا سال 97 ، بازسازی خواهند شد.

 

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    اخبار روز سایر رسانه ها
      اخبار از پلیکان
      پیشنهاد امروز