خبرگزاری کار ایران

/پایان حصر ایران؛ آغاز فصل امید/

باید برای ورود حجم انبوه گردشگران آماده باشیم

asdasd
کد خبر : ۲۹۰۵۹۶

رئیس پژوهشگاه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور با بیان اینکه رفع تحریم ها به رفع موانع رونق گردشگری می انجامد، گفت: باید برای ورود حجم انبوه گردشگران آماده باشیم.

محمد بهشتی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا در مورد وضعیت گردشگری در کشور در دوره پساتحریم گفت: در طی دو سال گذشته حتی همین روند مثبت  مذاکرات نیز سبب شده بود که تعداد گردشگران خارجی به یکباره افزایش قابل توجهی پیدا کند، دیگر چه برسد به اینکه اکنون توافق بین ایران و کشورهای 5+1 حاصل شده است.

وی اشاره به اینکه این توافق تاثیر بسیار زیادی بر تصویر ایران در سطح بین المللی دارد و سبب می شود که  جذابیت ورود به ایران برای گردشگران افزایش پیدا کند، افزود: بر اساس سیاست های کلی ابلاغ شده در برنامه ششم توسعه تعداد گردشگران ما باید 5 برابر شود، بنابراین توافق در مذاکرات مقدمات این مساله را فراهم می‌کند و شاهد رونق، در حوزه گردشگری خواهیم بود.

رئیس پژوهشگاه میراث فرهنگی کشور افزود: در این شرایط باید تلاش کنیم تا موزه هایمان شرایط بهتری پیدا کنند و آثار و محوطه هایمان ساماندهی شوند؛ در واقع باید به مثابه یک میزبان آمادگی های لازم را پیدا کنیم تا تعداد بیشتری مهمان را پذیرا باشیم.

بهشتی با بیان اینکه کشور ما به صورت بالقوه ظرفیت رسیدن به جایگاههای  مهم فرهنگی، اقتصادی و ... در حوزه گردشگری را دارد، تصریح کرد: در سال های گذشته وجهه ای از کشور ما  در جامعه جهانی ایجاد شده بود که گردشگران را از ورود به ایران منصرف می کرد، اکنون با این تحولات چنین تصوراتی شکسته و اصلاح می شوند.

رئیس اسبق سازمان میراث فرهنگی و گردشگری کشور ادامه داد: نکته دیگر عزم داخلی است که باید پذیرای حجم عظیم گردشگران باشد. این امر مستلزم مساعدت همه دستگاه ها و قرار دادن این موضع در اهداف راهبردیشان است تا کمک کنند که زیرساخت های لازم در بخش های مختلف مانند حمل و نقل ایجاد شود.

وی در پایان تاکید کرد: مسلما این ظرفیت  بالقوه در کشور ما وجود دارد که در حوزه رونق گردشگری و تاثیرگذاری آن بر بهبود وضعیت اقتصادی کشور موفق باشیم. وجود تحریم ها مانع بزرگی بر سر راه ایجاد زیرساخت های گردشگری بود و طبیعتا رفع این تحریم ها این موانع را از سر راه رونق گردشگری بر می دارد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
  اخبار روز سایر رسانه ها
   اخبار از پلیکان
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
   پیشنهاد امروز