خبرگزاری کار ایران

ایران ۲ کرسی بین المللی در سازمان جهانی هواشناسی کسب کرد

ایران ۲ کرسی بین المللی در سازمان جهانی هواشناسی کسب کرد
کد خبر : ۱۵۰۱۹۱۳

رئیس اداره بین‌الملل سازمان هواشناسی کشور گفت: ۲ کارشناس سازمان هواشناسی ایران به مدت چهار سال به عنوان عضو «تیم کارشناسی خشکسالی» و «کمیته دائم خدمات آبشناسی» کمیسیون خدمات سازمان جهانی هواشناسی منصوب شدند.

به گزارش ایلنا، بهاره اعرابی اظهار کرد: بر اساس ابلاغ جدید سازمان جهانی هواشناسی سید مسعود مصطفوی دارانی، رییس اداره توسعه هواشناسی کاربردی اداره کل هواشناسی استان اصفهان برای چهار سال به عنوان عضو اصلی «تیم کارشناسی خشکسالی» و یاشار فلامرزی، عضو هیئت علمی پژوهشگاه هواشناسی و علوم جو کشور به عنوان عضو وابسته «کمیته دائم خدمات آبشناسی» از زیر مجموعه های کمیسیون «کاربردها و خدمات آب و هوایی، اقلیمی، آبشناسی، دریایی و زیست محیطی» سازمان جهانی هواشناسی با معرفی و تایید رییس سازمان هواشناسی ایران منصوب شدند.

وی افزود: این چهاردهمین موفقیت بین المللی سازمان هواشناسی کشور در حوزه کسب کرسی‌های بین المللی است.

اعرابی تصریح کرد: پیش از این محمد رحیمی نماینده معرفی شده سازمان هواشناسی کشور در مرداد سال گذشته به عنوان عضو دفتر کاری گروه انتشار ملی گازهای گلخانه‌ای هیئت بین دولتی تغییر اقلیم موسوم به IPCC در آمد.

وی ادامه داد: این کرسی پس از گذشت حداقل ۱۵ سال به یکی از نماینده‌های ایران برای عضویت در هیئت بین دولتی تغییر اقلیم رسیده بود.

اعرابی گفت: طی سال‌های ۱۳۹۸ تا ۱۴۰۱ حدود ۱۱ کرسی مدیریتی و کارشناسی نیز به وسیله نماینده‌های سازمان هواشناسی کشور در بخش‌های بین المللی و منطقه‌ای سازمان جهانی هواشناسی کسب شده است.

وی افزود: هواشناسی یک دانش میان رشته‌ای و بسیار تخصصی است که برای توسعه و پیشرفت در آن نیازمند تعامل با دنیا هستیم که به حمدالله در پنج سال اخیر تعامل سازنده و مطلوبی شکل گرفته است.

به گزارش روابط عمومی سازمان هواشناسی کشور، رئیس اداره بین المللی سازمان هواشناسی تصریح کرد: هواشناسی یک نهاد بدون مرز در دنیاست است بدون تبادل داده در عرصه بین المللی امکان ارائه مطلوب خدمات جوی به ویژه در حوزه خدمات هواشناسی برای هیچ کشوری وجود ندارد.

انتهای پیام/
ارسال نظر
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
  اخبار روز سایر رسانه ها
   اخبار از پلیکان
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
   پیشنهاد امروز